• понеделник, 24 јуни 2024
Битолчанец изгубил контрола и излетал од патот, загинал на местото на несреќата

Битолчанец изгубил контрола и излетал од патот, загинал на местото на несреќата

Скопје, 1 јуни 2024 (МИА) – Возач од битолското село Средно Егри вчера починал на местото на несреќа...

Во Иран покрената истрага за падот на хеликоптерот на претседателот Раиси

Во Иран покрената истрага за падот на хеликоптерот на претседателот Раиси

Техеран, 21 мај 2024 (МИА) - Началникот на Генералштабот на иранската армија, генерал-мајор Мохамад...

Началникот на Генералштабот на Иран нареди истрага за падот на претседателскиот хеликоптер

Началникот на Генералштабот на Иран нареди истрага за падот на претседателскиот хеликоптер

Техеран, 20 мај 2024 (МИА) - Началникот на Генералштабот на армијата на Иран, Мохамад Багери нареди...

Сите спортски настани во Иран се откажани поради смртта на претседателот на земјата

Сите спортски настани во Иран се откажани поради смртта на претседателот на земјата

Техеран, 20 мај 2024 (МИА) - Иранските власти одлучија да ги откажат сите спортски настани во земјат...

Најмалку десет загинати во несреќа во Перу, автобус излетал од патот и се превртел

Најмалку десет загинати во несреќа во Перу, автобус излетал од патот и се превртел

Лима, 7 мај 2024 (МИА) - Најмалку 10 лица загинаа кога патнички автобус излетал од патот и се преврт...

Пет работници го загубија животот, а еден е повреден во Палермо

Пет работници го загубија животот, а еден е повреден во Палермо

Палермо, 6 мај 2024 (МИА) - Пет работници го загубија животот додека работеле на поправка на канализ...

Паднаа перките на познатата ветерница над клубот „Мулен руж

Паднаа перките на познатата ветерница над клубот „Мулен руж" во Париз

Париз, 25 април 2024 (МИА) - Перките на црвената кула-ветерница над кабаре-клубот „Мулен руж“ во Пар...

Во Кенија се урна хеликоптер со шефот на вооружените сили на земјата и неколку високи воени лица

Во Кенија се урна хеликоптер со шефот на вооружените сили на земјата и неколку високи воени лица

Најроби, 18 април 2024 (МИА) - Хеликоптер со неколку воени функционери, меѓу кои и шефот на воените...

Сè уште трае спасувачката акција во Анталија

Сè уште трае спасувачката акција во Анталија

Анкара, 13 април 2024 (МИА) – Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција...

Три малолетни девојчиња загинаа во несреќа со мигранти во близина на грчкиот остров Хиос

Три малолетни девојчиња загинаа во несреќа со мигранти во близина на грчкиот остров Хиос

Атина, 10 април 2024 (МИА) – Три девојчиња, неофицијално сестри на возраст од пет до десет години, г...

Повеќе од 90 луѓе загинаа при потонување на брод во близина на брегот на Мозамбик

Повеќе од 90 луѓе загинаа при потонување на брод во близина на брегот на Мозамбик

Мапуто, 8 април 2024 (МИА) – Повеќе од 90 луѓе загинаа откако брод вчера се преврте крај северниот б...

Четири лица загинаа во несреќа во рудник за јаглен во Кина

Четири лица загинаа во несреќа во рудник за јаглен во Кина

Пекинг, 6 април 2024 (МИА) - Четири лица загинаа во несреќа во рудник за јаглен во централната кинес...

Три деца и кондуктер загинаа, 15 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Три деца и кондуктер загинаа, 15 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Лакнау, 2 април 2024 (МИА) - Три деца и еден кондуктер загинаа, а 15 деца се повредени кога училишен...

Во сообраќајна несреќа во Јужна Африка загинаа 45 аџии од Боцвана

Во сообраќајна несреќа во Јужна Африка загинаа 45 аџии од Боцвана

Кејптаун, 29 март 2024 (МИА) - Четириесет и пет аџии загинаа на северот на Јужна Африка кога автобус...

Седумнаесет повредени во несреќа меѓу автобус и камион во северозападна Турција

Седумнаесет повредени во несреќа меѓу автобус и камион во северозападна Турција

Анкара, 27 март 2024 (МИА) - Седумнаесет лица се повредени денеска во тешка сообраќајна несреќа меѓу...

Image

Остани поврзан