• понеделник, 20 мај 2024
Силјановска Давкова: Очекувам за мене да гласаат и многу неопределени, и пратеници од СДСМ и луѓе од ДУИ

Силјановска Давкова: Очекувам за мене да гласаат и многу неопределени, и пратеници од СДСМ и луѓе од ДУИ

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова поддржана од В...

Пендаровски: Првиот круг од гласањето на 24 април ќе го најави победникот на 8 мај

Пендаровски: Првиот круг од гласањето на 24 април ќе го најави победникот на 8 мај

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва изјави дека не се...

ЗНМ: Осуда за правниот притисок кон Гоце Михајлоски и Михаела Димовска од ТВ Канал 5 од страна на Левица

ЗНМ: Осуда за правниот притисок кон Гоце Михајлоски и Михаела Димовска од ТВ Канал 5 од страна на Левица

Скопје, 12 ноември 2024  Здру...

Османи: Амбасадорката беше повикана во бугарското МНР поради договор што во 1999 година го има потпишано ВМРО-ДПМНЕ

Османи: Амбасадорката беше повикана во бугарското МНР поради договор што во 1999 година го има потпишано ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 7 март 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва изјави дека македон...

MMA: Осуда на говорот на омраза и обидот за спречување на слобода на говор од страна на Апасиев

MMA: Осуда на говорот на омраза и обидот за спречување на слобода на говор од страна на Апасиев

Скопје, 4 март 2024 ММА го осудува говорот на омраза искажан кон Канал 5 Телевизија и нејзи...

Канал 5 поднесе тужба против Советот на Европа за клевета

Канал 5 поднесе тужба против Советот на Европа за клевета

Скопје, 26 јануари 2024 (МИА) - Телевизијата Канал 5 денеска поднесе ту...

Османи: Нема друг пат до ЕУ, освен уставните измени

Османи: Нема друг пат до ЕУ, освен уставните измени

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека не треба да...

Мицкоски со поддршка за Канал 5

Мицкоски со поддршка за Канал 5

Скопје, 2 ноември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски...

Богоев: Царината е партнер на бизнис заедницата и заштитник на здравјето на граѓаните

Богоев: Царината е партнер на бизнис заедницата и заштитник на здравјето на граѓаните

Скопје, 25 септември 2023 (МИА) - Царинската управа од една страна служ...

Ковачевски: Ако ги донесеме одлуките во Собранието ќе бидеме првата земја која ќе стане членка на ЕУ во 2030 година

Ковачевски: Ако ги донесеме одлуките во Собранието ќе бидеме првата земја која ќе стане членка на ЕУ во 2030 година

Скопје, 31 август 2023 (МИА) - Ако ги донесеме одлуките во Собранието, Северна Македонија ќе биде пр...

Османи: Потребно е да се покрене нивото на комуникација меѓу НАТО и Украина на ниво на Совет

Османи: Потребно е да се покрене нивото на комуникација меѓу НАТО и Украина на ниво на Совет

Скопје, 6 јули 2023 (МИА) - Во овој момент треба да се покрене нивото на комуникација меѓу НАТО и Ук...

Лукаревска: Го повикуваме ВМРО-ДПМНЕ да продолжи дијалогот за уставните измени

Лукаревска: Го повикуваме ВМРО-ДПМНЕ да продолжи дијалогот за уставните измени

Скопје, 13 јуни 2023  Добро е што се одржа лидерска средба и што запо...

Антоновски: Нашата приказна е влегување во ЕУ, мора да ги спроведеме суштинските работи

Антоновски: Нашата приказна е влегување во ЕУ, мора да ги спроведеме суштинските работи

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Ние не сме во позиција да диктираме на кој начин ќе се одвиваат процеси...

Заканите кон вработени во „Канал 5“ доаѓале од 47-годишен гевгеличанец

Заканите кон вработени во „Канал 5“ доаѓале од 47-годишен гевгеличанец

Скопје, 17 јануари 2023 (МИА) - Расчистен е случајот со заканите кон вработени лица во „Канал 5“ тел...

Спасовски: Во услови на криза мора да се рационализираат сите трошоци

Спасовски: Во услови на криза мора да се рационализираат сите трошоци

Скопје, 28 октомври 2022 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека за...

Image

Остани поврзан