• сабота, 25 мај 2024
Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ и местото што го заслужува

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ и местото што го заслужува

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Не е време за исполнување на нечии лични амбиции туку да спроведеме нов...

Таравари: Се уште немам решено дали ќе бидам министер за здравство

Таравари: Се уште немам решено дали ќе бидам министер за здравство

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) – Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде в...

ДСЗИ изврши надзор на Токсикологија, склучените договори за работа се со потпис на еден директор 

ДСЗИ изврши надзор на Токсикологија, склучените договори за работа се со потпис на еден директор 

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Државниот санитарен и здравствен испекторат извршил контрола на Клиникат...

Организациската директорка на Токсикологија тврди дека клиниката има потреба од 18-те спорни вработувања

Организациската директорка на Токсикологија тврди дека клиниката има потреба од 18-те спорни вработувања

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Организациската директорка на Клиниката за токсикологија, Бесија Иљази в...

Мицкоски: Ќе водиме принципиелна политика со соседите

Мицкоски: Ќе водиме принципиелна политика со соседите

Делчево, 19 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМ...

Новата влада ќе го репреговара договорот со „Бехтел и Енка“, а во првите сто дена ќе објави и инвестиција во енергетиката, најави Мицкоски

Новата влада ќе го репреговара договорот со „Бехтел и Енка“, а во првите сто дена ќе објави и инвестиција во енергетиката, најави Мицкоски

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден мандатар...

Мицкоски: Од Грција очекував честитки, а не политички мускули, повикувам на добрососедски и пријателски односи

Мицкоски: Од Грција очекував честитки, а не политички мускули, повикувам на добрососедски и пријателски односи

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Достоинствена беше заклетвата на претседателката Гордана Сиљановска Давк...

Мицкоски: Успешно консолидиравме 61 пратеник

Мицкоски: Успешно консолидиравме 61 пратеник

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме к...

Во албанското МЕНР повикан српскиот амбасадор во врска со изјавата на вицепремиерот Вулин

Во албанското МЕНР повикан српскиот амбасадор во врска со изјавата на вицепремиерот Вулин

Тирана, 15 мај 2024 (МИА) - Амбасадорот на Република Србија, во Тирана, Слободан Вукчевиќ, вчера беш...

Лога: Односот на Сиљановска-Давкова кон уставното име е лош пример за еден државник

Лога: Односот на Сиљановска-Давкова кон уставното име е лош пример за еден државник

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Министерот за правда Кренар Лога смета дека она што го направи претседат...

Стејт департмент: САД остануваат цврсто посветени на Договорот од Преспа и евроатлантските интеграции на Северна Македонија

Стејт департмент: САД остануваат цврсто посветени на Договорот од Преспа и евроатлантските интеграции на Северна Македонија

Вашингтон, 13 мај 2024 (МИА) - САД се целосно посветени на Преспанскиот договор и повикуваат на него...

Димитриеска Кочоска: Приоритет на владата ќе бидат општините со проектот 250 милиони евра годишно и ќе има правична распределба

Димитриеска Кочоска: Приоритет на владата ќе бидат општините со проектот 250 милиони евра годишно и ќе има правична распределба

Скопје, 13 мај 2024  Приоритет на владата од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат општините. Сите проект...

Никодиновска-Крстевска: Треба да се почитува волјата на народот и да се земе предвид принципот на самоопределување на народите

Никодиновска-Крстевска: Треба да се почитува волјата на народот и да се земе предвид принципот на самоопределување на народите

Штип, 13 мај 2024 (МИА) –Треба да се почитува волјата на народот и да с...

Јакимовски од ГРОМ го призна поразот, апсолутната власт според него носи девијации и ретроградни процеси

Јакимовски од ГРОМ го призна поразот, апсолутната власт според него носи девијации и ретроградни процеси

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Лидерот на ГРОМ, кој ја предводи коалицијата...

Меџити: „Вреди“ е новиот политички фактор кој ќе ги застапува интересите на Албанците

Меџити: „Вреди“ е новиот политички фактор кој ќе ги застапува интересите на Албанците

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Лидерот на Демократското движење Изет Меџити кој е дел од здружената алба...

Image

Остани поврзан