• вторник, 18 јуни 2024
Галант: Израелските војници ја напуштија Газа за да се подготват за нови операции

Галант: Израелските војници ја напуштија Газа за да се подготват за нови операции

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - Израелските војници кои денеска се повлекоа од Појасот Газа го направ...

Хамас тврди дека израелски војници упаднале во болница во јужниот дел на Газа

Хамас тврди дека израелски војници упаднале во болница во јужниот дел на Газа

Газа, 22 јануари 2024 (МИА) - Израелските сили, напредувајќи во јужниот дел на Појасот Газа низ град...

Најмалку десет израелски војници загинаа во заседа во Газа

Најмалку десет израелски војници загинаа во заседа во Газа

Газа, 13 декември 2023 (МИА) - Најмалку десет израелски војници, вклучително и двајца команданти, за...

Портал „Хил“: Израелските војници влегоа во градот Газа

Портал „Хил“: Израелските војници влегоа во градот Газа

Газа, 3 октомври 2023 (МИА) - Израелски војници влегле во градот Газа, откако завршиле со опкружувањ...

Израелските војници го обвинија синот на Нетанјаху што остана во САД по почетокот на војната

Израелските војници го обвинија синот на Нетанјаху што остана во САД по почетокот на војната

Тел Авив, 25 октомври 2023 (МИА)  - Израелските војници кои доброволно се пријавија да учествув...

Најмалку 258 израелски војници убиени од нападот на Хамас

Најмалку 258 израелски војници убиени од нападот на Хамас

Ерусалим, 13 октомври 2023 (МИА) - Најмалку 258 израелски војници се убиени во борбите против палест...

ИДФ: Најмалку 169 израелски војници убиени во борбите со Хамас

ИДФ: Најмалку 169 израелски војници убиени во борбите со Хамас

Ерусалим, 11 октомври 2023 (МИА) - Најмалку 169 израелски војници се убиени досега во борбите со Хам...

Израелски војници убија палестински демонстрант на Западниот брег

Израелски војници убија палестински демонстрант на Западниот брег

Ерусалим, 19 март 2021 (МИА) -

Image

Остани поврзан