• понеделник, 15 јули 2024
Таравари за реториката на ДУИ: После 100 дена тука сме и да не критикуваат и да ни кажат што е сработено добро

Таравари за реториката на ДУИ: После 100 дена тука сме и да не критикуваат и да ни кажат што е сработено добро

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, по состанокот н...

ДУИ усвои три резолуции со преамбула

ДУИ усвои три резолуции со преамбула

Скопје, 14 јули 2024 Генерален Состанок на Демократска Унија за ИнтеграцијаПреамбула...

Влен и ДУИ со меѓусебни обвинувања

Влен и ДУИ со меѓусебни обвинувања

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Од коалицијата „Влен“ денеска ја обвинија ДУИ дека шири лаги и манипула...

ДУИ: Го поддржуваме барањето на ССМ за зголемување на минималната плата на 450 евра

ДУИ: Го поддржуваме барањето на ССМ за зголемување на минималната плата на 450 евра

12 јули 2024  Демократската унија за интеграција во целиот период додека управуваше со...

ДУИ: Поддржуваме и бараме итно и целосно затворање на казината и обложувалниците 

ДУИ: Поддржуваме и бараме итно и целосно затворање на казината и обложувалниците 

Скопје, 11 јули 2024    Една од програмските определби на Демократскат...

Меџити: Двете делегации предводени од Гаши и Мицкоски имаат свои агенди на Самитот на НАТО во Вашингтон

Меџити: Двете делегации предводени од Гаши и Мицкоски имаат свои агенди на Самитот на НАТО во Вашингтон

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна ср...

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Скопје, 7 јули 2024  Опозициската ДУИ наместо да работи на сопствено реформирање, се за...

ДУИ: Со ВЛЕН, Албанците исклучени и од НАТО

ДУИ: Со ВЛЕН, Албанците исклучени и од НАТО

Скопје, 7 јули 2024 Демократската унија за интеграција изразува загриженост дека коалицијата...

ВРЕДИ: Нема да дозволиме да се манипулира со креирање лажна перцепција за институционално понижување на Албанците

ВРЕДИ: Нема да дозволиме да се манипулира со креирање лажна перцепција за институционално понижување на Албанците

Скопје, 4 јули 2024  Лицемерието на Ахмети и Села нема граници. Преку ден нивниот дирек...

ДУИ: Длабока загриженост за одлуката за двајца директори од македонската заедница во ФЗО 

ДУИ: Длабока загриженост за одлуката за двајца директори од македонската заедница во ФЗО 

Скопје, 3 јули 2024 ДУИ изразува длабока загриженост во врска со неодамнешната одлука на Фон...

Таравари: Се надевам дека Ахмети периодов ќе се обиде да ја консолидира партијата, да расчисти одредени кадри

Таравари: Се надевам дека Ахмети периодов ќе се обиде да ја консолидира партијата, да расчисти одредени кадри

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Конструктивност како опозиционер и консолидација на партијата, му посака...

Мицкоски: Вчудоневиден сум како раководството на ДУИ ги дели Албанците на подобни и неподобни

Мицкоски: Вчудоневиден сум како раководството на ДУИ ги дели Албанците на подобни и неподобни

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Согласно Устав секој има право да ги корист...

ДУИ одржува Генерален совет, Ахмети повторно вели дека не се почитува легитимитетот на гласачите Албанци

ДУИ одржува Генерален совет, Ахмети повторно вели дека не се почитува легитимитетот на гласачите Албанци

Тетово, 30 јуни 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција денеска во Тетово почна седница на Г...

ДУИ: Скандалите немаат крај, нема ниеден Албанец во раководството на Агенцијата за разузнавање

ДУИ: Скандалите немаат крај, нема ниеден Албанец во раководството на Агенцијата за разузнавање

Скопје, 29 јуни 2024 Демократската унија за интеграција смета дека не може да помине ден без...

Коалиција ВЛЕН: Лицемерно е ДУИ да обвинува за недоволна застапеност на Албанците во безбедносните служби, ВЛЕН ќе ја врати функцијата заменик директор во АР

Коалиција ВЛЕН: Лицемерно е ДУИ да обвинува за недоволна застапеност на Албанците во безбедносните служби, ВЛЕН ќе ја врати функцијата заменик директо...

Скопје, 29 јуни 2024 Лицемерно е опозициската ДУИ да обвинува за недоволна застапеност на Ал...

Image

Остани поврзан