• понеделник, 20 мај 2024
УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

Аман, 21 април 2024 (МИА) - Агенцијата на Обединетите нации за помош на палестинските бегалци (УНРВА...

Разновидна исхрана за правилен развој на детскиот мозок

Разновидна исхрана за правилен развој на детскиот мозок

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Храната што децата ја јадат влијае на нивниот развој, но и на раз...

Хенри Кавил ќе стане татко

Хенри Кавил ќе стане татко

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Можеби еден од најпосакуваните ергени во Холивуд, Хенри Кавил отк...

Суки Вотерхаус и Роберт Патинсон станаа родители

Суки Вотерхаус и Роберт Патинсон станаа родители

Лос Анџелес, 26 март 2024 (МИА) - Глумицата и модел, Суки Вотерхаус и нејзиниот свршеник Роберт Пати...

Обвинителство: Барање за подготвителна постапка против малолетник за убиство на дете во Прилеп

Обвинителство: Барање за подготвителна постапка против малолетник за убиство на дете во Прилеп

Скопје, 1 март 2024Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе Барање за поведување подготв...

Педијатрите откриваат која храна е забранета за нивните деца

Педијатрите откриваат која храна е забранета за нивните деца

Лос Анџелес, 23 февруари 2024 (МИА) - Пред да се одлучат за деца, идните родители вообичаено замислу...

Петличковски: Кај детето хоспитализирано на Детската клиника се применува имуносупресивна терапија

Петличковски: Кај детето хоспитализирано на Детската клиника се применува имуносупресивна терапија

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Кај четиригодишниот пациент кој е вакци...

Мајка од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на дете

Мајка од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на дете

Скопје, 3 февруари 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Струмица донесе наредба за спроведувањ...

Дете од Хонг Конг има ист коефициент на интелигенција како Ајнштајн

Дете од Хонг Конг има ист коефициент на интелигенција како Ајнштајн

Хонг Конг, 1 февруари 2024 (МИА) - Сајрус Леунг, 12-годишно дете од Хонг Конг, кое живее во Велика Б...

Здрави разговори за младешката љубов

Здрави разговори за младешката љубов

Њу Делхи, 31 јануари 2024 (МИА) - Зборувањето со родителите за љубов и романтичните врски, за м...

Тренчевска: Трите малолетни деца од семејството на девојчето кое се лекува од тешки повреди на Клинички во Скопје ќе се сместат во згрижувачко семејство

Тренчевска: Трите малолетни деца од семејството на девојчето кое се лекува од тешки повреди на Клинички во Скопје ќе се сместат во згрижувачко семејст...

Струмица, 22 јануари 2024 (МИА) - Трите малолетни деца од семејството на четиригодишното девојче кое...

Четиригодишното дете од Струмица е во стабилна состојба на Детската клиника во Скопје

Четиригодишното дете од Струмица е во стабилна состојба на Детската клиника во Скопје

Скопје, 21 јануари 2024 (МИА) - Четиригодишното дете од Струмица, кое со тешки повреди беше донесено...

Четиригодишно дете од Струмица во тешка состојба по физички напад

Четиригодишно дете од Струмица во тешка состојба по физички напад

Скопје, 18 јануари 2024 (МИА) - Четиригодишно дете од Струмица во тешка здравствена состојба по физи...

Полициски службеници од СВР Битола го пронајдоа детето кое беше пријавено дека се изгубило во Битола

Полициски службеници од СВР Битола го пронајдоа детето кое беше пријавено дека се изгубило во Битола

Битола, 25 декември 2023 (МИА) - Попладнево околу 18 часот полициски службеници од СВР Битола го про...

Маркл: Арчи нема да ја добие скапата „играчка“ што ја сака

Маркл: Арчи нема да ја добие скапата „играчка“ што ја сака

Лос Анџелес, 19 декември 2023 (МИА) - Меган Маркл минатиот месец беше домаќинка на претставувањето н...

Image

Остани поврзан