• вторник, 25 јуни 2024
Сиљановска Давкова: Не мислам дека заканите на господинот Мицотакис се во духот на развивањето на пријателските односи

Сиљановска Давкова: Не мислам дека заканите на господинот Мицотакис се во духот на развивањето на пријателските односи

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) – Претседателката Гордана Сиљановска Давкова...

Сиљановска Давкова рече дека го почитува Преспанскиот договор, преку непосредни разговори ќе го брани личниот став за употребата на името Македонија

Сиљановска Давкова рече дека го почитува Преспанскиот договор, преку непосредни разговори ќе го брани личниот став за употребата на името Македонија

Охрид, 31 мај 2024 (МИА) – Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска од Охрид посочи дека г...

Честитка до претседателката Давкова од Сојузот на Македонците со исламска религија

Честитка до претседателката Давкова од Сојузот на Македонците со исламска религија

Дебар, 21 мај 2024 (МИА) - Сојузот на Македонците со Исламска религија, СМИР,  упати  чест...

Тошковски - Давкова: Ќе градиме општество во кое основен принцип ќе биде владеење на правото

Тошковски - Давкова: Ќе градиме општество во кое основен принцип ќе биде владеење на правото

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска во Вила Водно беш...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со претставници на Македонија 2025

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со претставници на Македонија 2025

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими Никица Мојсо...

Пендаровски од Центар: Единствен начин Силјановска - Давкова да победи на дуел е да настапи сама

Пендаровски од Центар: Единствен начин Силјановска - Давкова да победи на дуел е да настапи сама

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Единствен начин Силјановска да победи на дуел е да настапи сама на дуел,...

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова...

Митева: Јасно е дека работите се тргнати во насока дека на Македонија ќе и се случат промени

Митева: Јасно е дека работите се тргнати во насока дека на Македонија ќе и се случат промени

Скопје, 29 април 2024 Марија Митева, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во свое гостување на...

Мицкоски: Давкова има повеќе гласови заедно од двајцата кандидати на власта, Пендаровски и Османи

Мицкоски: Давкова има повеќе гласови заедно од двајцата кандидати на власта, Пендаровски и Османи

Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Народот кажа, идна коалиција во Македонија ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ,...

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката з...

Силјановска Давкова: Нам ни недостасува уставен патриотизам

Силјановска Давкова: Нам ни недостасува уставен патриотизам

Прилеп, 15 април 2024 (МИА) - Идентитетот не се врзува за историјата или за културата, туку се врзув...

Силјановска Давкова не е натпартиски кандидат, туку единствено кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, велат од изборениот тим на Пендаровски

Силјановска Давкова не е натпартиски кандидат, туку единствено кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, велат од изборениот тим на Пендаровски

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Од изборниот тим на претс...

ИЗБОРИ 2024 / Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

ИЗБОРИ 2024 / Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Скопје, 26 феверуари 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека на 3 мар...

Image

Остани поврзан