• недела, 14 јули 2024
УХМР: Утре повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

УХМР: Утре повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Утре ќе се задржи променливо облачно време со повремен...

Поплавени куќи, улици, прекини во снабдувањето со струја - невремето предизвика хаос во скопско, кумановско и тетовско

Поплавени куќи, улици, прекини во снабдувањето со струја - невремето предизвика хаос во скопско, кумановско и тетовско

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Поплавени се куќи, улици, имало пријави и за прекини во електричната ен...

Променливо облачно со сончеви периоди и со локална појава на пороен дожд и грмежи

Променливо облачно со сончеви периоди и со локална појава на пороен дожд и грмежи

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди и со...

Најтопло во Велес, Гевгелија, Кавадарци - 34 степени, до крајот на денот локална појава на пороен дожд и грмежи

Најтопло во Велес, Гевгелија, Кавадарци - 34 степени, до крајот на денот локална појава на пороен дожд и грмежи

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Во крајните јужни претежно планински подрачја и во подрачјето околу Деми...

Интензивни врнежи од дожд и град го зафатија кумановско 

Интензивни врнежи од дожд и град го зафатија кумановско 

Куманово, 21 мај 2024 (МИА) - Интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер попладнево го зафати пошир...

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и...

До крајот на денов локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи

До крајот на денов локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - До крајот на денов и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд,...

УХМР: Утре локална нестабилност со пороен дожд и грмежи

УХМР: Утре локална нестабилност со пороен дожд и грмежи

Скопје, 14 август 2023 (МИА) - Времето утре ќе биде локално нестабилно, проследено со пороен дожд и...

Дожд и грмежи, потопло од понеделник

Дожд и грмежи, потопло од понеделник

Скопје, 16 јуни 2023 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд...

Претпладне сончево, попладне облачно со дожд и грмежи, од утре посвежо

Претпладне сончево, попладне облачно со дожд и грмежи, од утре посвежо

Скопје, 8 мај 2023 (МИА) - Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне...

Локални врнежи од дожд утре во југозападните и јужните делови во државата

Локални врнежи од дожд утре во југозападните и јужните делови во државата

Скопје, 6 март 2023 (МИА) - Слаби локални врнежи од дожд ќе има утре во југозападните и јужните дело...

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 12 август 2022 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно...

Облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје, 8 јуни 2022 (МИА) - Времето денеска ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грм...

Сончево и топло, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Сончево и топло, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Скопје, 30 мај 2022 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умер...

Претпладне сончево и топло, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево и топло, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Скопје, 24 мај 2022 (МИА) - Времето денеска претпладне ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена...

Image

Остани поврзан