• недела, 19 мај 2024
Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Лондон, 3 март 2024 (МИА) – Во февруари дневно се убиени или повредени најмногу руски војници од поч...

Началникот на германската армија предупреди дека војната во Украина може да ескалира

Началникот на германската армија предупреди дека војната во Украина може да ескалира

Берлин, 3 октомври 2023 (МИА) - Началникот на германската армија, генерал Карстен Бројер, предупреди...

Војната во Украина: Долгата рака на Москва во Германија

Војната во Украина: Долгата рака на Москва во Германија

22 јуни 2023 година Дојче веле, Бон   По протерувањето...

Папа Франциск: Војната во Украина не е водена само од интересите на Руската империја

Папа Франциск: Војната во Украина не е водена само од интересите на Руската империја

Рим, 10 март 2023 (МИА) - Војна...

Сијарто: Војната му донесе многу неволји на светот, потребен е итен прекин на огнот и преговори

Сијарто: Војната му донесе многу неволји на светот, потребен е итен прекин на огнот и преговори

Будимпешта, 19 септември 2022 (МИА) - Војната му донесе многу неволји на целиот свет, затоа е време зем...

Моди му рекол на Путин дека сега не е време за војна

Моди му рекол на Путин дека сега не е време за војна

Самарканд, 16 септември 2022 (МИА) - Индискиот премиер Нарендра Моди му порача на рускиот претседател В...

Папата ја осуди војната и апелираше за мир

Папата ја осуди војната и апелираше за мир

Нур-Султан, 14 септември 2022 (МИА) - Папата Франциск им порача на руските православни претставници и н...

Црвена ѕвезда на линија со српскиот став за војната во Украина

Црвена ѕвезда на линија со српскиот став за војната во Украина

Белград, 4 април 2022 (МИА) – Српскиот кошаркарски шампион Црвена ѕвезда соопшти дека нејзините играчи...

Анкета: Мнозинството Бугари се за неутралност во однос на војната во Украина

Анкета: Мнозинството Бугари се за неутралност во однос на војната во Украина

Софија, 1 април 2022 (МИА) - Мнозинството бугарски граѓани сметаат дека земјата мора да ја задржи неутр...

Image

Остани поврзан