• вторник, 18 јуни 2024
Ќе работам за македонско национално единство, порача мандатарот Мицкоски

Ќе работам за македонско национално единство, порача мандатарот Мицкоски

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкос...

Мицкоски на одбележување на годишнината од создавањето на ВМРО-ДПМНЕ: Партијата е обединета, силна и останува партија на народот

Мицкоски на одбележување на годишнината од создавањето на ВМРО-ДПМНЕ: Партијата е обединета, силна и останува партија на народот

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ е обединета, силна и останува она што била отсекогаш-партија...

Обраќање на Мицкоски на свеченоста „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, продолжуваме“

Обраќање на Мицкоски на свеченоста „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, продолжуваме“

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се обрати на свеченос...

Македонскиот атлетичар  Роберто Димитриевски го освои првото место на „Килкис Треил 2024“

Македонскиот атлетичар Роберто Димитриевски го освои првото место на „Килкис Треил 2024“

Велес,16 јуни 2024 (МИА) – Роберто Димитриевски од атлетскиот клуб Велес викендот во Кукуш, Грција,...

ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи свеченост „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година...

 Во Велес се одржа Форум за крводарителство  

 Во Велес се одржа Форум за крводарителство  

Велес, 15 јуни 2024 (МИА) - Форум за крводарителство на тема „Нови концепти за мотивирање при добров...

Изложба на кинеска калиграфија отворена во Велес

Изложба на кинеска калиграфија отворена во Велес

Велес,15 јуни 2024 (МИА) - Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше отворена изложба на кинеска калиг...

Доктор Јаковлевски: Десет отсто од идните првачиња во велешко имаат потреба од очила

Доктор Јаковлевски: Десет отсто од идните првачиња во велешко имаат потреба од очила

Велес, 13 јуни 2024 (МИА) - На здравствените прегледи за деца кои се за...

МВР: При претрес во Велес пронајдена дрога, приведени се дилери

МВР: При претрес во Велес пронајдена дрога, приведени се дилери

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и...

Завршија третите велешки спортски игри „Дематели инвест груп“

Завршија третите велешки спортски игри „Дематели инвест груп“

Велес, 9 јуни 2024 (МИА) – Со доделување на пехарите и медалите во Велес денес завршија 3. Велешки с...

Во расправија меѓу двајца велешани со тврд предмет повреден 74-годишник

Во расправија меѓу двајца велешани со тврд предмет повреден 74-годишник

Велес, 9 јуни 2024 (МИА) - Од страна на полициски службеници од СВР Велес вчера во 16 часот бил лише...

Вечерва во Велес трета Атлетска трка „Трчаме за Рацин“ 2024

Вечерва во Велес трета Атлетска трка „Трчаме за Рацин“ 2024

Велес, 9 јуни 2024 (МИА) - Вечерва во 19 часот пред споменикот на Рацин кај Гимназијата која го носи...

ЦУК: Безживотно тело извлечено од реката Тополка пред вливот во Вардар

ЦУК: Безживотно тело извлечено од реката Тополка пред вливот во Вардар

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Рекреативен риболовец ноќеска пријавил дека забележал безживотно човечко...

Возот од Велес утрово не тргна за Скопје

Возот од Велес утрово не тргна за Скопје

Велес, 3 јуни 2024 (МИА) - Утрово голем број патници кои од Велес со воз патуваат до Скопје останаа...

Во Велес во крводарителска акција собрани 63 единици крв

Во Велес во крводарителска акција собрани 63 единици крв

Велес, 2 јуни 2024 (МИА) - Во денешната крводарителска акција која се одржува втора година пред Мани...

Image

Остани поврзан