• среда, 17 јули 2024
Кумановската болница набави апарат за анестезија, електрокаутер и аспиратори за одделението за уво, нос и грло

Кумановската болница набави апарат за анестезија, електрокаутер и аспиратори за одделението за уво, нос и грло

Куманово, 16 јули 2024 (МИА) - Кумановската општа болница обезбеди нова опрема, апарат за анестезија...

Уметнички дела во знак на благодарност за здравствените работници на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“- Скопје

Уметнички дела во знак на благодарност за здравствените работници на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“- Скопје

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Директорот на Агенцијата за иселеништво на...

Онколошка болница во Атина враќа дел од Ковид мерките

Онколошка болница во Атина враќа дел од Ковид мерките

Атина, 15 јули 2024 (МИА) – Задолжителната маска во сите внатрешни делови и рапид тестови за лицата...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, случаен минувач го однел в болница

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, случаен минувач го однел в болница

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Бебе во тешка здравствена состојба било оставено во центарот на Велес,...

Египетски фудбалер почина од срцев удар

Египетски фудбалер почина од срцев удар

Каиро, 6 јули 2024 (МИА) – Египетскиот фудбалер и поранешен репрезентативец на оваа земја Ахмед...

Џејми Фокс заздравува од мистериозната болест

Џејми Фокс заздравува од мистериозната болест

Лос Анџелес, 4 јyли 2024 (МИА) - Џејми Фокс проговори за болеста поради која беше подолго сместен в...

Таравари: Добрата дигитализација направила револуција и огромни заштеди во здравството во други држави 

Таравари: Добрата дигитализација направила револуција и огромни заштеди во здравството во други држави 

Тетово, 26 јуни 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари денеска ја посети Клиничка болни...

Варга излезе од болница

Варга излезе од болница

Штутгарт, 26 јуни 2024 (МИА) - Унгарскиот фудбалски репрезентативец Барнабаш Варга е пуштен од болни...

Пријави за змии во дворови на болница и факултет, од ЦУК апелираат на внимателност

Пријави за змии во дворови на болница и факултет, од ЦУК апелираат на внимателност

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Повеќе повици за многу итни случаи, меѓу нив и опасност од присуство на...

Инсталирани фото напонски панели на Специјализираната болница за нефрологија Струга

Инсталирани фото напонски панели на Специјализираната болница за нефрологија Струга

Струга, 6 јуни 2024 (МИА) - Седумдесет и два фото напонски панели со ја...

Демири негира тенденција за вработување друга структура во болницата во Лешок

Демири негира тенденција за вработување друга структура во болницата во Лешок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска на прес-конференција негираш...

Седум бебиња загинаа во пожар во болница во Њу Делхи, сопственикот на болницата во бегство

Седум бебиња загинаа во пожар во болница во Њу Делхи, сопственикот на болницата во бегство

Њу Делхи, 26 мај 2024 (МИА) - Седум бебиња загинаа во голем пожар во болница во источниот дел на Њу...

Евакуација на последната болница која работи во северниот дел на Газа

Евакуација на последната болница која работи во северниот дел на Газа

Газа, 21 мај 2024 (МИА) - Откако израелската армија изврши напади во близина, започна евакуацијата н...

Пелегрини во болница кратко разговарал со Фицо, чија состојба останува многу сериозна

Пелегрини во болница кратко разговарал со Фицо, чија состојба останува многу сериозна

Братислава, 16 мај 2024 (МИА) - Новоизбраниот словачки претседател Петер Пелегрини денеска изјави де...

Министерот за здравство Демири промовираше мурал во Клиничка болница Тетово

Министерот за здравство Демири промовираше мурал во Клиничка болница Тетово

Тетово, 16 мај 2024 (МИА) – На една од зградите во Клиничка болница Тетово, градскиот уметник Аријан...

Image

Остани поврзан