• недела, 14 јули 2024
Списокот на демократски конгресмени кои повикаа Бајден да се откаже од изборите се зголемува

Списокот на демократски конгресмени кои повикаа Бајден да се откаже од изборите се зголемува

Вашингтон, 12 јули 2024 (МИА) - Претседателот на САД Џо Бајден се соочува со растечки сомнежи за тоа...

Донаторите ќе ги задржат донациите од демократите доколку Бајден не биде сменет

Донаторите ќе ги задржат донациите од демократите доколку Бајден не биде сменет

Вашингтон, 12 јули 2024 (МИА) - Некои од најголемите демократски донатори го предупредија најважниот...

Песков: Начинот на кој Бајден зборува за Путин е неприфатлив

Песков: Начинот на кој Бајден зборува за Путин е неприфатлив

Москва, 12 јули 2024 (МИА) - Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска изјави дека целиот свет обр...

Што е Проект 2025? Што треба да знаете за конзервативниот план за втора администрација на Трамп

Што е Проект 2025? Што треба да знаете за конзервативниот план за втора администрација на Трамп

12 јули 2024 Си-Би-Ес њуз Гласачите во последните недели почнаа...

Бајден вели дека е најквалификуван соперник на Трамп и оти може да го победи на изборите

Бајден вели дека е најквалификуван соперник на Трамп и оти може да го победи на изборите

Вашингтон, 12 јули 2024 (МИА) - Претседателот на САД Џо Бајден синоќа на прес брифинг по повод з...

Бајден најави нов пакет американска помош за Украина од 225 милиони долари

Бајден најави нов пакет американска помош за Украина од 225 милиони долари

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска за време на средбата...

Администрацијата на Бајден инвестира 1,7 милијарди долари во производство на електрични возила

Администрацијата на Бајден инвестира 1,7 милијарди долари во производство на електрични возила

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Американското Министерство за енергетика денеска соопшти дека админи...

Две третини од Американците сакаат Бајден да се повлече од изборната трка

Две третини од Американците сакаат Бајден да се повлече од изборната трка

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Две третини од Американците сакаат американскиот претседател Џо Бајд...

Американскиот претседател Бајден организираше вечера за лидерите на земјите-членки на НАТО

Американскиот претседател Бајден организираше вечера за лидерите на земјите-членки на НАТО

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден и првата дама Џил Бајден синоќа...

Бајден - Стармер: Американско-британските односи посилни од кога било

Бајден - Стармер: Американско-британските односи посилни од кога било

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден го прими новиот британски премие...

Сенаторот Бенет јавно изрази сомневање во способноста на Бајден да победи на изборите

Сенаторот Бенет јавно изрази сомневање во способноста на Бајден да победи на изборите

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) - Американскиот сенатор Мајкл Бенет, демократ од Колорадо, изјави дека...

Столтенберг одликуван со Претседателски медал на слободата

Столтенберг одликуван со Претседателски медал на слободата

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) – Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на Самитот на Алијанс...

Бајден: НАТО е помоќен од кога било

Бајден: НАТО е помоќен од кога било

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) – Претседателот на САД, Џо Бајден на отво...

Новинарка поднесе оставка затоа што поставувала прашања што и ги дава тимот на Бајден

Новинарка поднесе оставка затоа што поставувала прашања што и ги дава тимот на Бајден

Вашингтон, 9 јули 2024 (МИА) - Водителката на радиото од Филаделфија, која го интервјуираше претседа...

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Вашингтон, 9 јули 2024 (МИА) - Поранешниот претседател на САД и републикански претседателски кандида...

Image

Остани поврзан