• сабота, 25 мај 2024
ЦУК: Поплавени дворови и подрумски простории во Драчево

ЦУК: Поплавени дворови и подрумски простории во Драчево

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Скопјанец на единствениот број за итни случ...

ЦУК: Околу Качаничка Клисура и Скопска Црна Гора значително нестабилна облачна маса

ЦУК: Околу Качаничка Клисура и Скопска Црна Гора значително нестабилна облачна маса

Скопје, 21 мај 2024 (МИА - Центарот за управување со кризи (ЦУК) попладнево информира дека во подрач...

ЦУК: Зголемен водостој на Крива Река

ЦУК: Зголемен водостој на Крива Река

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) вчера била добиена пријава за н...

ЦУК: Пожарникари извлекувале човек паднат во река, вода од подруми, дворови, лифт

ЦУК: Пожарникари извлекувале човек паднат во река, вода од подруми, дворови, лифт

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Пожарникарите во државава, покрај гаснење урбани пожари, изминатото дено...

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Поројниот дожд во текот на изминатото деноноќие предизвикал поплавување...

Утре во Скопје ќе се прска против комарци

Утре во Скопје ќе се прска против комарци

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Утре во раните утрински часови ќе се реализира авионска дезинсекција про...

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи...

Неексплодирани убојни средства од Првата светска војна пронајдени во прилепскиот регион

Неексплодирани убојни средства од Првата светска војна пронајдени во прилепскиот регион

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи - Битола информира дека вчера...

Два пожара на отворено регистрирани изминатото деноноќие

Два пожара на отворено регистрирани изминатото деноноќие

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Два пожара на отворено биле евидентирани изминатото деноноќие и покрај в...

ЦУК: Забрана за движење кај стрелиштето „Леково“, пожари во Кавадарци и Велес

ЦУК: Забрана за движење кај стрелиштето „Леково“, пожари во Кавадарци и Велес

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Регионалниот ЦУК - Битола информира дека од страна на Армијата - единици...

Неексплодирана рачна бомба пронајдена на улица во Демир Капија

Неексплодирана рачна бомба пронајдена на улица во Демир Капија

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Неексплодирана рачна бомба била пронајдено вчера на улица во Демир Капиј...

ЦУК: Спасени две лица кои со „четвороцикл“ излетале во провалија на Шара

ЦУК: Спасени две лица кои со „четвороцикл“ излетале во провалија на Шара

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) -  Две лица со „четвороцикл“ попладнето излетале од патот Попова Шапк...

ЦУК: На 112 изминатото деноноќие 1951 повик, меѓу кои и за спасување  жена падната покрај пат

ЦУК: На 112 изминатото деноноќие 1951 повик, меѓу кои и за спасување жена падната покрај пат

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) -  На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во Центарот за...

ЦУК: Ако продолжи водостојот да расте можни се излевања на Крива Река

ЦУК: Ако продолжи водостојот да расте можни се излевања на Крива Река

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Водостојот на Крива Река на хидролошката станица во Крива Паланка е значи...

ЦУК апелира попладне на внимателност поради локална нестабилност, пороен дожд,  силни електрични празнења и засилен ветер

ЦУК апелира попладне на внимателност поради локална нестабилност, пороен дожд, силни електрични празнења и засилен ветер

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Метеоролозите најавија дека денеска, особено попладне, ќе има појава на м...

Image

Остани поврзан