• среда, 17 јули 2024
Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Лондон, 29 мај 2024 (МИА) – Најавено е дека реванш борбата за обединување на светските титули во...

Фјури: Следната година Ќе се борам со Џошуа

Фјури: Следната година Ќе се борам со Џошуа

Лондон, 27 мај 2024 (МИА) - Поранешниот боксерски шампион на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури,...

За 12 октомври се подготвува реванш меѓу Усик и Фјури

За 12 октомври се подготвува реванш меѓу Усик и Фјури

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Реваншот, кој е предвиден во договорот за борбата меѓу апсолутниот светс...

Фјури побара реванш, Усик прифати

Фјури побара реванш, Усик прифати

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Британскиот боксер Тајсон Фјури, по поразот од Украинецот Олександр Усик...

Усик стана првиот апсолутен светски шампион во тешка категорија во 21 век

Усик стана првиот апсолутен светски шампион во тешка категорија во 21 век

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Украинскиот боксер Олександар Усик го победи Британецот Тајсон Фјури во г...

Реваншот меѓу Усик и Фјури закажан за октомври во Саудиска Арабија

Реваншот меѓу Усик и Фјури закажан за октомври во Саудиска Арабија

Ријад, 7 мај 2024 (МИА) - Саудискиот кралски советник со ранг министер и актуелен претседател на Ген...

Фјури: Ќе го уништам Усик за седум рунди

Фјури: Ќе го уништам Усик за седум рунди

Ријад, 5 март 2024 (МИА) - Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури (34-0) истакна дека не...

Познат новиот датум за пресметка меѓу Фјури и Усик

Познат новиот датум за пресметка меѓу Фјури и Усик

Ријад, 4 февруари 2024 (МИА) - Презакажаната пресметка меѓу шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тај...

Фјури се извини што ја одложи борбата со Усик

Фјури се извини што ја одложи борбата со Усик

Лондон, 3 февруари 2024 (МИА) - Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, се извини што ја...

Фјури: Нема да боксувам против Џошуа 

Фјури: Нема да боксувам против Џошуа 

Лондон, 27 септември 2022 (МИА) – Св

Џошуа се согласи на борба со Фјури

Џошуа се согласи на борба со Фјури

Лондон, 26 септември 2022 (МИА) - Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија, Ентони Џош...

Фјури има рок до 26 август писмено да потврди дека се пензионирал

Фјури има рок до 26 август писмено да потврди дека се пензионирал

Лондон, 14 август 2022 (МИА) - Претседателот на ВБЦ (Светскиот боксерски совет) Маурицио Сулејман соопш...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

Лас Вегас, 10 октомври 2021 (МИА) - Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Амер...

Познат новиот датум на третата борба меѓу Вајлдер и Фјури

Познат новиот датум на третата борба меѓу Вајлдер и Фјури

Лондон, 16 јули 2021 (МИА) - Третата борба меѓу шампионот во тешка категорија во верзијата ВБЦ, Британе...

Познати имињата на пет противници на Фјури за декември, Вајлдер не е меѓу нив

Познати имињата на пет противници на Фјури за декември, Вајлдер не е меѓу нив

Лондон, 14 октомври 2020 (МИА) - Тајсон Фјури ќе се бори првиот викенд во декември, но негов противник нема да биде Амер...

Image

Остани поврзан