• вторник, 18 јуни 2024
Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во...

Најниска температура утрово во Лазарополе, во Дојран измерени 18 степени

Најниска температура утрово во Лазарополе, во Дојран измерени 18 степени

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Најниска температура утрово е измерена во Лазарополе 7 степени Целзиусо...

Сончево и топло со локална облачност, температура до 35 степени

Сончево и топло со локална облачност, температура до 35 степени

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална обла...

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб...

Сончево и многу топло, до 38 степени

Сончево и многу топло, до 38 степени

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачн...

Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево

Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево

Скопје, 11 куни 2024 (МИА) - До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога...

УХМР: Се очекува летово да биде сушно и натпросечно топло

УХМР: Се очекува летово да биде сушно и натпросечно топло

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Со голема веројатност се очекува дека летото 2024 ќе биде топло и сушно...

Утрово најсвежо во Лазарополе

Утрово најсвежо во Лазарополе

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Утрово е најсвежо во Лазарополе, 11 степени, а максимални 20 степени се...

УХМР: До среда сончево и топло, на одредени места со температури до 40 степени

УХМР: До среда сончево и топло, на одредени места со температури до 40 степени

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - До среда ќе се задржи сончево и многу топло време со мала до умерена лок...

Сончево и топло, температура до 36 степени

Сончево и топло, температура до 36 степени

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

Од идната недела уште повисоки температури, на некои места и до 40 степени

Од идната недела уште повисоки температури, на некои места и до 40 степени

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Следните денови ќе се задржи сончево и многу топло време со мала до умер...

За викендот сончево и топло

За викендот сончево и топло

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

Од идната недела уште повисоки температури

Од идната недела уште повисоки температури

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена...

Најтопло утрово во Гевгелија и Дојран, најстудено во Лазарополе

Најтопло утрово во Гевгелија и Дојран, најстудено во Лазарополе

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Најтопло утрово е во Гевгелија и Дојран со...

Сончево и топло, температура до 35 степени

Сончево и топло, температура до 35 степени

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со...

Image

Остани поврзан