• сабота, 25 мај 2024
Тухел ќе паузира или ќе предводи клуб од Премиер лигата

Тухел ќе паузира или ќе предводи клуб од Премиер лигата

Минхен, 21 мај 2024 (МИА) - Томас Тухел ќе паузира од кариерата или ќе предводи премиерлигашки клуб,...

Тухел: Не се договоривме со Баерн, ова е мојата последна прес-конференција овде

Тухел: Не се договоривме со Баерн, ова е мојата последна прес-конференција овде

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел денеска и официјално соопшти дека...

Баерн ќе се обиде да го привлече Бруно Фернандеш доколку Тухел остане

Баерн ќе се обиде да го привлече Бруно Фернандеш доколку Тухел остане

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Баерн Минхен е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер Јун...

Агентот на Тухел денеска ја посети канцеларијата на Баерн

Агентот на Тухел денеска ја посети канцеларијата на Баерн

Минхен, 15 мај 2024 (МИА) - Продолжуваат обидите на управата на Баерн Минхен да го задржи Томас Тухе...

Баерн сега сака да го задржи Тухел

Баерн сега сака да го задржи Тухел

Минхен, 3 мај 2024 (МИА) - За прв пат, откако беше објавено дека Томас Тухел ќе го напушти Баерн Мин...

Навивачите на Баерн покренаа петиција за поддршка на Тухел

Навивачите на Баерн покренаа петиција за поддршка на Тухел

Минхен, 26 април 2024 (МИА) - Навивачите на Баерн Минхен на социјалната мрежа Х започнаа петиција со...

Медиуми: Тухел преговара со Манчестер јунајтед

Медиуми: Тухел преговара со Манчестер јунајтед

  Берлин, 22 април 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски стратег Томас Тухел, кој ова лето...

Тухел: Имам договор со Баерн за разделба и тоа останува

Тухел: Имам договор со Баерн за разделба и тоа останува

Минхен, 19 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел одговараше на прашања на новинар...

Тухел за натпреварите со Реал: Баерн ќе игра против најголемиот клуб во светот

Тухел за натпреварите со Реал: Баерн ќе игра против најголемиот клуб во светот

Минхен, 18 април 2024 (МИА) – Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел искажа голем респект кон Реал Ма...

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Минхен, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, изјави дека нема да го гледа на...

Тухел: Судијата ја виде играта со рака, но одбил да досуди пенал за нас

Тухел: Судијата ја виде играта со рака, но одбил да досуди пенал за нас

Лондон, 10 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн, Томас Тухел, на прес-конференција по првиот четвртф...

Тухел ќе го води Баерн и против Арсенал, уверуваат од клубот

Тухел ќе го води Баерн и против Арсенал, уверуваат од клубот

Минхен, 6 април 2024 (МИА) - Томас Тухел останува на чело на Баерн Минхен и покрај срамниот пораз на...

Половина тим на Баерн под знак прашалник за дуелот со Арсенал

Половина тим на Баерн под знак прашалник за дуелот со Арсенал

Минхен, 6 април 2024 (МИА) - Голманот Мануел Нојер останува надвор од теренот за гостувањето на Баер...

Тухел: Честитки за Баер, трката за титулата е завршена

Тухел: Честитки за Баер, трката за титулата е завршена

Минхен, 31 март 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн, Томас Тухел изјави дека трката за шампионската титул...

Кејн подготвен за дербито против Борусија Дортмунд

Кејн подготвен за дербито против Борусија Дортмунд

  Дортмунд, 29 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Баерн Минхен, Хари Кејн е подготвен за п...

Image

Остани поврзан