• недела, 26 мај 2024
Деца од Пехчево се едуцираа за правилата на однесување како пешаци

Деца од Пехчево се едуцираа за правилата на однесување како пешаци

Пехчево, 23 мај 2024 (МИА) - Во Пехчево се реализираше активност за начинот и правилата на однесувањ...

Изложба на Владимир Георгиевски во Пехчево

Изложба на Владимир Георгиевски во Пехчево

Пехчево, 22 мај 2024 (МИА) - Во Пехчево е отворена изложбата на познатиот македонски уметник, академ...

Над 50 проценти излезеност во Берово и Пехчево до 17 часот

Над 50 проценти излезеност во Берово и Пехчево до 17 часот

Берово, 8 мај 2024 (МИА) - Во општините Берово и Пехчево излезеноста на парламентарните и вториот кр...

Во Пехчево 17,8 проценти од гласачите го оствариле своето право на глас до 11 часот

Во Пехчево 17,8 проценти од гласачите го оствариле своето право на глас до 11 часот

Пехчево, 8 мај 2024 (МИА) - Во Општина Пехчево во вториот круг од претседателските избори до 11 часо...

Ставени во функција реквизитите на реконстурираниот парк кај Равна Река - Пехчево

Ставени во функција реквизитите на реконстурираниот парк кај Равна Река - Пехчево

Пехчево, 1 мај 2024 (МИА) - Во туристичката населба Равна Река во Пехчево ставени се во функција рек...

Натпревар по прва помош во Пехчево

Натпревар по прва помош во Пехчево

Пехчево, 29 април 2024 (МИА) - Во организација на Општинската организац...

Ансамблот „Танец“ одржа концерт во Пехчево

Ансамблот „Танец“ одржа концерт во Пехчево

Пехчево, 25 април 2024 (МИА) - Ансамблот „Танец“ вечерва одржа концерт во Пехчево. Љубителите на изв...

Ковачки: Во „Платформа 1198“ предвидуваме целосна реконструкција на патот Пехчево – Делчево, нов пат до село Панчарево...

Ковачки: Во „Платформа 1198“ предвидуваме целосна реконструкција на патот Пехчево – Делчево, нов пат до село Панчарево...

Пехчево, 20 април 2024 (МИА) - Вечерва на митинг на ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата во Пехчево пред прису...

Мицкоски: Да ја вратиме државата на народот, а потоа и да ја трансформираме

Мицкоски: Да ја вратиме државата на народот, а потоа и да ја трансформираме

Скопје, 20 април 2024 Луѓето се обединуваат околу промените, а потоа сето она кое го изгубив...

Локализиран пожарот во пехчевско Негрево

Локализиран пожарот во пехчевско Негрево

Пехчево, 10 април 2024 (МИА) - Пожарот што попладнево избувна во атарот на пехчевското село Негрево,...

Одбележување 120 години од земјотресот во Пехчево

Одбележување 120 години од земјотресот во Пехчево

Пехчево, 4 април 2024 (МИА) - Пехчево се сеќава на разорниот земјотрес кој го погоди градот пред точ...

Китански: Во тек изградба на патишта во селските средини

Китански: Во тек изградба на патишта во селските средини

Пехчево, 29 март 2024 (МИА) - Почна изградбата на крак од улица број 1...

Во Пехчево се пошумуваа садници на опожарени површини

Во Пехчево се пошумуваа садници на опожарени површини

Пехчево, 23 нарт 2024 (МИА) - Во Пехчево реализирана акција за пошумување на садници на опожарени по...

Плати кафе со поезија во Пехчево по повод Светскиот ден на поезијата 

Плати кафе со поезија во Пехчево по повод Светскиот ден на поезијата 

Пехчево, 20 март 2024 (МИА) - Пехчевската библиотека „Кочо Рацин“ и годинава се вклучи во одбележува...

Изложба на графики од Панде Петровски во Пехчево

Изложба на графики од Панде Петровски во Пехчево

Пехчево, 5 март 2024 (МИА) - Во Пехчево отворена е изл...

Image

Остани поврзан