• недела, 14 јули 2024
Обамејанг прогласен за најдобар играч во Лига Европа

Обамејанг прогласен за најдобар играч во Лига Европа

Марсеј, 24 мај 2024 (МИА) - Триесет и четири-годишниот напаѓач на Марсеј, Пјер-Емерик Обамејанг е пр...

Фоден избран за најдобар играч во Премиер лигата

Фоден избран за најдобар играч во Премиер лигата

Манчестер, 3 мај 2024 (МИА) - Фудбалерот на Манчестер Сити, Фил Фоден, е избран за најдобар фудбалер...

Де Брујн и Салах меѓу осумте номинирани за наградата за најдобар играч во Премиер лигата

Де Брујн и Салах меѓу осумте номинирани за наградата за најдобар играч во Премиер лигата

Лондон, 13 мај 2022 (МИА) - Кевин де Брујн од Манчестер Сити и Мохамед Салах од Ливерпул се меѓу осумте...

Image

Остани поврзан