• среда, 17 јули 2024
Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд...

Формиран Локален младински совет во Општина Јегуновце, за претседател избран Мартин Стојановски

Формиран Локален младински совет во Општина Јегуновце, за претседател избран Мартин Стојановски

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) -  Во рамки на Општина Јегуновце согласно одредбите од Закон за млади...

Следува период на променливо облачно време со локален дожд

Следува период на променливо облачно време со локален дожд

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од...

Локалниот младински совет на Струмица ќе помога во вдомувањето на бездомните кучиња

Локалниот младински совет на Струмица ќе помога во вдомувањето на бездомните кучиња

Струмица, 14 август 2023 (МИА) - Локалниот младински совет на Струмица преку кампањи за подигање на...

Променливо облачно со локален пороен дожд

Променливо облачно со локален пороен дожд

Скопје, 10 август 2023 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален по...

Костадинов: Локалниот совет за превенција на Струмица успешно функционира

Костадинов: Локалниот совет за превенција на Струмица успешно функционира

Струмица, 25 мај 2022 (МИА)-Локалниот совет за превенција на Општина Струмица на денешната седница изра...

Завршна фаза за формирање на Локалниот младински совет во општина Карпош

Завршна фаза за формирање на Локалниот младински совет во општина Карпош

Скопје, 19 јуни 2021 (МИА) - Локалното собрание за млади на општина Карпош го распиша

Image

Остани поврзан