• среда, 22 мај 2024
Општина Карпош демантира дека издала одобрение за забавниот парк кај „Борис Трајковски“

Општина Карпош демантира дека издала одобрение за забавниот парк кај „Борис Трајковски“

Скопје, 21 мај 2024 Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот...

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Аеродром, Ка...

„Генералка викенд“ во Карпош

„Генералка викенд“ во Карпош

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, „Ге...

Град Скопје: Казнето правното лице кое монтира панорамско тркало во Карпош

Град Скопје: Казнето правното лице кое монтира панорамско тркало во Карпош

Скопје, 18 мај 2024  Почитува...

Без струја утре делови од општина Карпош

Без струја утре делови од општина Карпош

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) -  Без електрична енергија утре ќе останат делови од општина Карпош.

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди при извршување работни задачи

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди при извршување работни задачи

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) – Во комплексот клиники „Мајка Тереза“ вчера биле хоспитализирани две лица...

Без струја утре дел од корисниците во село Бардовци и ул. „Дрезденска“ во Карпош

Без струја утре дел од корисниците во село Бардовци и ул. „Дрезденска“ во Карпош

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без...

Дел од општина Карпош утре без вода

Дел од општина Карпош утре без вода

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Поради изведување на водоводен приклучок со пречник од 150 милиметри н...

Без вода утре дел од Општина Карпош

Без вода утре дел од Општина Карпош

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Без  вода утре од 8:00 часот ќе бида...

Силјановска Давкова: Повеќе жени да се занимаваат со политика, Македонија не смее да се откаже од 50 проценти ум, знаење, креација, посветеност

Силјановска Давкова: Повеќе жени да се занимаваат со политика, Македонија не смее да се откаже од 50 проценти ум, знаење, креација, посветеност

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во обраќањ...

Пендаровски: Мојата животна визија е Македонија да биде земја без внатрешни поделби

Пендаровски: Мојата животна визија е Македонија да биде земја без внатрешни поделби

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Македонија да биде земја без внатрешни по...

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Студеничани

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Студеничани

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Според добиено известување од „ЕВН Македонија“ АД, без електрична енер...

Ковачевски:  Се грижиме за пензионерите

Ковачевски: Се грижиме за пензионерите

Скопје, 6 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Арсовска на увид на новопроектирани улици во местото Криви Дол во општина Карпош

Арсовска на увид на новопроектирани улици во местото Криви Дол во општина Карпош

Скопје, 25 март 2024 Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска заедно со екипи од Сек...

Дел од општина Карпош без вода

Дел од општина Карпош без вода

Скопје, 22 март 2024 (МИА) - Без вода утре од 9 часот ќе бидат дел од жителите на општина Карпош, ло...

Image

Остани поврзан