• сабота, 25 мај 2024
Меџити: Кој губи, има право да се лути

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Има една поговорка, кој губи има право да се лути. Но, добро е да ги про...

Прегласување на седум избирачки места за парламентарните избори на 22 мај, ДУИ смета дека се прави изборен инжинеринг

Прегласување на седум избирачки места за парламентарните избори на 22 мај, ДУИ смета дека се прави изборен инжинеринг

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна е...

Ставот за прегласувањетo на одредени избирачки места ДУИ ќе го формира со коалициските партнери од Европски фронт

Ставот за прегласувањетo на одредени избирачки места ДУИ ќе го формира со коалициските партнери од Европски фронт

Тетово, 18 мај 2024 (МИА) - По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија...

Можното прегласување на седум избирачки места е тема на вонреден состанок на претседателството на ДУИ

Можното прегласување на седум избирачки места е тема на вонреден состанок на претседателството на ДУИ

Тетово, 18 мај 2024 (МИА) - Претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) одржува вонр...

Попладнево состанок на претседателството на ДУИ

Попладнево состанок на претседателството на ДУИ

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција (ДУИ) соопшти дека попладнево партиск...

Коалиција „Влен“: Паниката е разбирлива, но злоупотребата на функцијата и притисокот врз судот се неприфатливи!

Коалиција „Влен“: Паниката е разбирлива, но злоупотребата на функцијата и притисокот врз судот се неприфатливи!

Скопје, 17 мај 2024 Изјавите на Бујар Османи, Талат Џафери и другите од нивниот ранг, пр...

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во Управниот суд за денеска се закажани седум јавни седници на кои треба...

Европскиот фронт ја објави декларацијата потпишана со албанската опозициска коалиција „Вреди“

Европскиот фронт ја објави декларацијата потпишана со албанската опозициска коалиција „Вреди“

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Европскиот фронт денеска ја објави заедничката политичка декларација, шт...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на ДУИ за дестабилизација нема да не поколебаат, иднината на Македонија е во единството, не во поделбите

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на ДУИ за дестабилизација нема да не поколебаат, иднината на Македонија е во единството, не во поделбите

11 мај 2024  Во однос на информациите од ДУИ за можна нестабилност доколку ДУИ не остан...

Претседателството на ДУИ почна состаноци за позиционирање по изборите

Претседателството на ДУИ почна состаноци за позиционирање по изборите

Тетово, 10 мај 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција (ДУИ) во...

Адеми: Европскиот фронт има над 30 илјади гласови повеќе од „Вреди“

Адеми: Европскиот фронт има над 30 илјади гласови повеќе од „Вреди“

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Шефот на Изборниот штаб на Европскиот фронт Арбр Адеми вечерва на втората...

Арбр Адеми: Оставивме нашите поддржувачи сами да одлучат дали ќе гласаат за претседателските избори

Арбр Адеми: Оставивме нашите поддржувачи сами да одлучат дали ќе гласаат за претседателските избори

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Шефот на Изборниот штаб на Европскиот фронт Арбр Адеми од седиштето на ДУ...

Прес-конференција на ДУИ (во живо)

Прес-конференција на ДУИ (во живо)

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) – Прес-конференција на портпаролот на ДУИ, Арбер Адеми.

Ахмети: Направете избор меѓу тие што прават историја или тие што не знаат два чекори напред да направат

Ахмети: Направете избор меѓу тие што прават историја или тие што не знаат два чекори напред да направат

Тетово, 5 мај 2024 (МИА) - Во Тетово вечерва централен митинг одржа Европскиот фронт предводен од ДУ...

Мицкоски очекува изборни нерегуларности од страна на ДУИ на изборите на 8 мај

Мицкоски очекува изборни нерегуларности од страна на ДУИ на изборите на 8 мај

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува на претстојните избори н...

Image

Остани поврзан