• четврток, 30 мај 2024
Тиквеш и Воска оптимисти пред утрешното финале од Купот на Македонија

Тиквеш и Воска оптимисти пред утрешното финале од Купот на Македонија

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) – Со умерена доза на оптимизам, финалистите на фудбалскиот Куп на Македони...

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска л...

Воска ја овлада Македонија ЃП и дојде на чекор до историско куп финале

Воска ја овлада Македонија ЃП и дојде на чекор до историско куп финале

  Охрид, 3 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на Воска триумфираа попладнево на домашен тер...

Захариевски нов тренер на Воска

Захариевски нов тренер на Воска

  Охрид, 21 февруари 2024 (МИА) – Дебитантот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ)...

Сопственикот на Ротерам јунајтед гостин на Воска Спорт

Сопственикот на Ротерам јунајтед гостин на Воска Спорт

Охрид, 28 март 2023 (МИА) - Сопственикот на англискиот тим кој настапува во Чемпио...

Поранешниот англиски репрезентативец Брајан Дин во посета на ФК Воска од Охрид

Поранешниот англиски репрезентативец Брајан Дин во посета на ФК Воска од Охрид

Охрид, 17 март 2023 (МИА) - Поранеш...

Image

Остани поврзан