• понеделник, 17 јуни 2024
Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20-ти или 22-ри јуни

Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20-ти или 22-ри јуни

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) -  Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Љутков вечерва пр...

ВМРО-ДПМНЕ ги утврдува кадровските решенија во новата влада

ВМРО-ДПМНЕ ги утврдува кадровските решенија во новата влада

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) -  Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на седница ги утврдува кандидатит...

ВМРО-ДПМНЕ треба да ги утврди кандидатите од коалицијата „Твоја Македонија“ за членови во Владата 

ВМРО-ДПМНЕ треба да ги утврди кандидатите од коалицијата „Твоја Македонија“ за членови во Владата 

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДП...

Игор Филков за правда и Горан Минчев за јавна администрација – кандидати на ЗНАМ за министри во новата влада

Игор Филков за правда и Горан Минчев за јавна администрација – кандидати на ЗНАМ за министри во новата влада

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Игор Филков е кандидат на Движењето ЗНАМ -...

ЗНАМ ги соопшти кандидатите за министри во новата влада

ЗНАМ ги соопшти кандидатите за министри во новата влада

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Игор Филков, роден во 1979 година, е кандидат на Движењето ЗНАМ - За на...

Мицотакис направи реконструкција на Владата, Герапетритис останува министер за надворешни работи

Мицотакис направи реконструкција на Владата, Герапетритис останува министер за надворешни работи

Атина, 14 јуни 2024 (МИА) – Промени на министерските позиции и на нивните заменици во неколку Минист...

Мицотакис прави реконструкција на Влада, откажана денешната владина седница

Мицотакис прави реконструкција на Влада, откажана денешната владина седница

Атина, 14 јуни 2024 (МИА) – Претпладнево портпаролот на грчката Влада П...

Беса ги објави имињата за кандидати за членови во новата Влада

Беса ги објави имињата за кандидати за членови во новата Влада

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Собранието на Движењето Беса денеска на состанок едногласно ги избрало...

Шеста седница на Генералното собрание на ЗЕЛС – новата Влада преку општините ќе ги решава егзистенцијалните проблеми на граѓаните

Шеста седница на Генералното собрание на ЗЕЛС – новата Влада преку општините ќе ги решава егзистенцијалните проблеми на граѓаните

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – Заедницата на единиците на локалната самоу...

Во вторник во Собрание ќе биде доставен составот на новата влада

Во вторник во Собрание ќе биде доставен составот на новата влада

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – Во вторник на 18 јуни до Собранието ќе биде доставен официјалниот списо...

Сценарија за реконструкција на грчката Влада во следните денови

Сценарија за реконструкција на грчката Влада во следните денови

Атина, 11 јуни 2024 (МИА) – По европските избори на кои Нова демократија доби 28,3 отсто, а грчкиот...

Гевгелија, Богданци, Валандово и Дојран утре во портокалова фаза, Владата со препораки до граѓаните и работодавачите 

Гевгелија, Богданци, Валандово и Дојран утре во портокалова фаза, Владата со препораки до граѓаните и работодавачите 

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) -  Гевгелија, Богданци, Валандово и Дојран утре и задутре ќе бидат з...

Германија не размислува за нови избори по изборите за ЕП

Германија не размислува за нови избори по изборите за ЕП

Берлин, 10 јуни 2024 (МИА) - Германската држава не размислува за нови избори, откако владејачката ко...

Белгискиот крал ги почнува разговорите со највисоките партиски лидери за формирање нова влада

Белгискиот крал ги почнува разговорите со највисоките партиски лидери за формирање нова влада

Брисел, 10 јуни 2024 (МИА) - Белгискиот крал Филип треба да започне разговори со лидерите на политичките партии кои о...

Течат роковите за формирање на новата влада која ќе има 20 министерства

Течат роковите за формирање на новата влада која ќе има 20 министерства

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Откако во четвртокот мандатарот Христијан Мицкоски го доби мандатот за...

Image

Остани поврзан