• понеделник, 17 јуни 2024
Маричиќ од ТАИЕКС во Белград: Споделувањето на искуствата и меѓусебната поддршка на земјите кандидати за забрзано пристапување во ЕУ се темелни вредности за успешна интеграција 

Маричиќ од ТАИЕКС во Белград: Споделувањето на искуствата и меѓусебната поддршка на земјите кандидати за забрзано пристапување во ЕУ се темелни вредно...

12 јуни 2024  Првиот заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања у...

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Белград, 12 јуни 2024 (МИА) - Во Белград се спроведува голема акција за апсење осомничени за трговиј...

Маричиќ на ТАИЕКС работилница во Белград

Маричиќ на ТАИЕКС работилница во Белград

Скопје, 11 јини 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ ќе биде во официја...

Крени-прoмени го напушта Собранието на град Белград и општина Нов Белград

Крени-прoмени го напушта Собранието на град Белград и општина Нов Белград

Белград, 6 јуни 2024 (МИА) - Движењето „Крени-промени“ одлучи да го напушти градското собрание на Бе...

Ѓилас: Кои подобрени изборни услови - кога Додик и Стевандиќ гласаа во Белград?

Ѓилас: Кои подобрени изборни услови - кога Додик и Стевандиќ гласаа во Белград?

Белград, 6 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на опозициската Партија за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас...

Марјан Танушевски ја презеде функцијата директор на македонскиот Културно-информативен центар во Србија

Марјан Танушевски ја презеде функцијата директор на македонскиот Културно-информативен центар во Србија

Белград, 6 јуни 2024 (МИА) - Марјан Танушевски, досегашен новинар на МИА, ја презеде функцијата како...

Влатко Стефановски 50-годишниот јубилеј го одбележува во Сава центар во Белград

Влатко Стефановски 50-годишниот јубилеј го одбележува во Сава центар во Белград

Белград, 4 јуни 2024 (МИА) - Влатко Стефановски, познатиот македонски в...

ГИК: СНС во Белград освои 52 отсо гласови, според ЦЕСИД и ИПСОС во Ниш го нема мнозинството

ГИК: СНС во Белград освои 52 отсо гласови, според ЦЕСИД и ИПСОС во Ниш го нема мнозинството

Белград, 3 јуни 2024 (МИА)- Во Србија по одржување на локалните избори во 88 градови и општини и пов...

Во Србија денеска се одржуваат локални избори за 89 градови и општини, се гласа и на повторените избори за град Белград

Во Србија денеска се одржуваат локални избори за 89 градови и општини, се гласа и на повторените избори за град Белград

Белград, 2 јуни 2024 (МИА) - Во Србија денеска се одржуваат локални избори во 89 градови и општини,...

Ден на младоста: Титовите пионери и годинава во Куќата на цвеќето кај Тито

Ден на младоста: Титовите пионери и годинава во Куќата на цвеќето кај Тито

Белград, 25 мај 2025 (МИА) - Денот на младоста - 25 мај, кој се славеше во поранешна СФР Југославија...

Документарниот филм „Градина“ на режисерот Бојан Тантуровски со светска премиера на фестивалот Белдокс во Белград

Документарниот филм „Градина“ на режисерот Бојан Тантуровски со светска премиера на фестивалот Белдокс во Белград

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Документарниот игран филм „Градина“ (Garden...

Британска министерка: Геноцидот во Сребреница утврден правно, а не политички и не се однесува на српското општество

Британска министерка: Геноцидот во Сребреница утврден правно, а не политички и не се однесува на српското општество

Белград, 21 мај 2024 (МИА) - Британската министерка за европски прашања Нус Гани денеска во Белград...

Мисијата на Србија во ОН апелира до коспонзорите да го повлечат текстот на резолуцијата за Сребреница

Мисијата на Србија во ОН апелира до коспонзорите да го повлечат текстот на резолуцијата за Сребреница

Белград, 18 мај 2024 (МИА) - Вршителот на должноста во Постојаната мисија на Србија во Обединетите н...

Вархеји по средбата со Вучевиќ: Денешните клучни одлуки ќе ги обликуваат наредните пет години

Вархеји по средбата со Вучевиќ: Денешните клучни одлуки ќе ги обликуваат наредните пет години

Белград, 14 мај 2024 (МИА) - Комесарот за соседска политика и проширување на ЕУ, Оливер Вархеји, во...

Во Србија бројот на мигранти е намален за 73 отсто во однос на минатата година

Во Србија бројот на мигранти е намален за 73 отсто во однос на минатата година

Белград, 14 мај 2024 (МИА) - Српската комесарка за бегалци и миграција Наташа Станисављевиќ изјави д...

Image

Остани поврзан