• сабота, 18 мај 2024

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова во пресрет на резултатите од првиот круг на претседателски избори.

Според последните податоци на ВМРО-ДПМНЕ, од 75 проценти обработени податоци од избирачките места, нивната кандидатка води со над 150 илјади гласови.

Во 22 часот е најавена прес- конференција на Силјановска Давкова. ар/бак/

Фото: МИА

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан