• петок, 17 мај 2024

ПСЖ сака да го ангажира Кварахцелија по заминувањето на Мбапе

ПСЖ сака да го ангажира Кварахцелија по заминувањето на Мбапе

Париз, 10 април 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Наполи, Квича Кварацхелија е во сферата на интерес на ПСЖ, пренесува „Il Mattino“.

Парижаните сакаат да го ангажираат 23-годишниот Грузиец по заминувањето на Килијан Мбапе ова лето. Се очекува Наполи да биде подготвен да го пушти играчот со понуда од 100 милиони евра.

Оваа сезона Кварацхелија одигра 39 натпревари за Наполи во сите натпреварувања, постигна 10 голови и седум асистенции.

Договорот на Квича со Наполи е до 2027 година. Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува неговата вредност на 80 милиони евра. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан