• вторник, 28 мај 2024
Белингам: Кој не би сакал да игра со фудбалер како Мбапе

Белингам: Кој не би сакал да игра со фудбалер како Мбапе

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингам зборуваше за очекув...

Енрике најави нови засилувања по заминување на Мбапе

Енрике најави нови засилувања по заминување на Мбапе

Париз, 26 мај 2024 (МИА) – Пари Сен Жермен планира да донесе пет-шест нови засилувања во летниот...

Мбапе: Заминувам со крената глава

Мбапе: Заминувам со крената глава

Париз, 26 мај 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе изјави дека со крената глава се раз...

Мбапе на линија за специјално збогување со Пари Сен Жермен

Мбапе на линија за специјално збогување со Пари Сен Жермен

Лил, 24 мај 2024 (МИА) - Суперѕвездата на Пари Сен Жермен во заминување, Килијан Мбапе ќе добие шанс...

Мбапе нема да игра на Олимпијадата во Париз

Мбапе нема да игра на Олимпијадата во Париз

Париз, 22 мај 2024 (МИА) - Францускиот фудбалер, Килијан Мбапе нема да игра на Олимписките игри во П...

Претседателот на Реал на ручек со Мбапе и Макрон

Претседателот на Реал на ручек со Мбапе и Макрон

Париз, 21 мај 2024 (МИА) - Кога мајката на Килијан Мбапе вчера изјави „добро знаете каде ќе игра Кил...

Мајката на Мбапе: Веќе знаете кој е следниот клуб на Килијан

Мајката на Мбапе: Веќе знаете кој е следниот клуб на Килијан

Париз, 21 мај 2024 (МИА) - Мајката на фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе одби да каже каде...

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Мадрид, 17 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот Килијан Мбапе се согласил на значително намалување на платата...

Реал сака да го претстави Мбапе пред ЕП 2024

Реал сака да го претстави Мбапе пред ЕП 2024

Мадрид, 16 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид сака официјално да го претстави Килијан Мбапе пред почетокот...

Првиот човек на Ла Лига го потврди трансферот на Мбапе во Реал

Првиот човек на Ла Лига го потврди трансферот на Мбапе во Реал

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе од претстојната сезона ќе игра во...

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Париз, 14 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе објави емотивна објава на социјалните мре...

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Париз, 13 мај 2024 (МИА) – Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, изјави оти бил почестен да го тренира ф...

ПСЖ не планира свеченост во чест на Мбапе на неговиот последен домашен натпревар за клубот

ПСЖ не планира свеченост во чест на Мбапе на неговиот последен домашен натпревар за клубот

Париз, 12 мај 2024 (МИА) - Раководството на Пари Сен Жермен не планира свечена церемонија за напаѓач...

Анчелоти: Во моментов не размислувам за евентуална преселба на Мбапе во Реал

Анчелоти: Во моментов не размислувам за евентуална преселба на Мбапе во Реал

Мадрид, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти одговори на прашање за можниот т...

Макрон: Се надевам дека Реал ќе го пушти Мбапе да игра на Олимпијадата

Макрон: Се надевам дека Реал ќе го пушти Мбапе да игра на Олимпијадата

Париз, 11 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон ја коментираше одлуката на напаѓач...

Image

Остани поврзан