• четврток, 16 мај 2024

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

Скопје, 14 април 2024 (МИА) – Работнички го совлада Вардар, Струга одигра нерешено со Брегалница, додека Шкендија беше убедлива против Силекс на трите неделни средби од 27.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Резултати:
Работнички – Вардар 2:0
Шкендија – Силекс 6:1
Струга Трим Лум – Брегалница 2:2.

Одиграно вчера:
АП Брера Струмица – Воска Спорт 1:0 
Гостивар – Тиквеш 2:1
Шкупи – Македонија ЃП 3:1

Табела: Струга ТЛ 55 бода, Шкупи 54, Шкендија 52, Силекс 37, Тиквеш 36, Гостивар 36, Брера 33, Работнички 31, Вардар 29, Воска 28, Брегалница 26, Македонија ЃП 25. зс/

Остани поврзан