• понеделник, 17 јуни 2024
Отворено првенство во шах: Панчевски со нова победа, Лазов ремизираше во дербито на врвот

Отворено првенство во шах: Панчевски со нова победа, Лазов ремизираше во дербито на врвот

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) – Во 6. коло на Отвореното првенство на Македонија во шах на првата табла,...

Чалханоглу: Освојувањето на Скудетото во дербито е моја одмазда кон навивачите на Милан

Чалханоглу: Освојувањето на Скудетото во дербито е моја одмазда кон навивачите на Милан

Милано, 24 април 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Интер, Хакан Чалханоглу призна дека освојув...

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска л...

Интер со победа над Милан во градското дерби ќе ја обезбеди шампионската титула

Интер со победа над Милан во градското дерби ќе ја обезбеди шампионската титула

Милано, 15 април 2024 (МИА) - Интер може да ја освои шампионската титула веќе во следното коло од Се...

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

Скопје, 14 април 2024 (МИА) – Работнички го совлада Вардар, Струга одигра нерешено со Брегалница, до...

Ортега: Ако Атлетико загуби од Жирона, нивната сезона може да се смета за неуспешна

Ортега: Ако Атлетико загуби од Жирона, нивната сезона може да се смета за неуспешна

Мадрид, 13 април 2024 (МИА) - Шпанскиот новинар на „ЕФЕ“ Хозе Игнасио Ортега ги сподели своите очеку...

Без победник во најголемото дерби на Англија

Без победник во најголемото дерби на Англија

Манчестер, 7 април 2024 (МИА) - Во најголемото дерби во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед и Ливерпу...

Разочараниот Тен Хаг: Лесно можеме да обвиниме фудбалер, но ова е тимска игра

Разочараниот Тен Хаг: Лесно можеме да обвиниме фудбалер, но ова е тимска игра

Лондон, 5 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, тешко наоѓаше зборови от...

Покетино по победата над Јунајтед: Со вакви натпревари ќе ја зацврстиме врската помеѓу тимот и навивачите

Покетино по победата над Јунајтед: Со вакви натпревари ќе ја зацврстиме врската помеѓу тимот и навивачите

Лондон, 5 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Челси, Маурисио Покетино, беше повеќе од задоволен по драм...

Тухел: Пласманот на табелата не е важен во дербито со Борусија

Тухел: Пласманот на табелата не е важен во дербито со Борусија

Минхен, 29 март 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел не смета дека дербито против Бору...

Вокер неизвесен за дербито со Арсенал

Вокер неизвесен за дербито со Арсенал

Манчестер, 28 март 2024 (МИА) - Манчестер сити би можел да остане без дефанзивецот Кајл Вокер за нед...

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Скопје, 10 март 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид го претрпе вториот пораз во н...

Нерешено на големото премиерлигашко дерби меѓу Ливерпул и Манчестер сити

Нерешено на големото премиерлигашко дерби меѓу Ливерпул и Манчестер сити

Ливерпул, 10 март 2024 (МИА) - Ливерпул на домашен терен вечерва ремизираше 1:1 со Манчестер сити во...

Гвардиола пред дербито со Ливерпул: Ова не е последен дуел меѓу мене и Клоп 

Гвардиола пред дербито со Ливерпул: Ова не е последен дуел меѓу мене и Клоп 

Ливерпул, 8 март 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола зборуваше на прес-конференц...

Гвардиола пред дербито: Секогаш го очекувам најдоброто од Манчестер Јунајтед

Гвардиола пред дербито: Секогаш го очекувам најдоброто од Манчестер Јунајтед

Манчестер, 1 март 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола на прес-конференцијата пред градското дерби...

Image

Остани поврзан