• недела, 14 јули 2024
Репрезентативецот Шишковски нов голман на бањалучки Борац

Репрезентативецот Шишковски нов голман на бањалучки Борац

  Бања Лука, 28 јуни 2024 (МИА) – Македонскиот репрезентативен голман Дамјан Шишковски...

Работнички го освои третото место во кошаркарската лига

Работнички го освои третото место во кошаркарската лига

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Кошаркарите на Работнички вечерва остварија победа против ТФТ Моцарт со...

Пелистер го совлада Работнички, ќе игра со МЗТ за титулата

Пелистер го совлада Работнички, ќе игра со МЗТ за титулата

Битола, 15 мај 2024 (МИА) - Кошаркарите на Пелистер остварија победа против Работнички со 88:80 на д...

Работнички израмни во полуфиналната серија против Пелистер

Работнички израмни во полуфиналната серија против Пелистер

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Кошаркарите на Работнички израмнија 1:1 во полуфиналната серија со битолс...

Мицкоски: Денес работничките права се прекршени и погазени, државата не води грижа за тие кои се р`бетот на економијата

Мицкоски: Денес работничките права се прекршени и погазени, државата не води грижа за тие кои се р`бетот на економијата

Скопје, 1 мај 2024 Денес работничките права се прекршени и погазени. Државата многу малку во...

Викендов стартува полуфиналето во кошаркарскиот плејоф, Работнички го пречекува Пелистер

Викендов стартува полуфиналето во кошаркарскиот плејоф, Работнички го пречекува Пелистер

  Скопје, 26 април 2024 (МИА) – Од сабота стартува полуфиналето во разигрувањето за тит...

Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија шампионската титула

Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија шампионската титула

Струмица, 20 април 2024 (МИА) – Со максимални 3:0 во финалната серија, одбојкарките на Работнички ја...

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

Скопје, 14 април 2024 (МИА) – Работнички го совлада Вардар, Струга одигра нерешено со Брегалница, до...

Седлоски повеќе не е тренер на Работнички, на неговото место доаѓа Станиќ

Седлоски повеќе не е тренер на Работнички, на неговото место доаѓа Станиќ

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - ФК Работнички спогодбено се раздели со досегашниот шеф на стручниот шта...

Герасимовски: Во моментов се подготвува проект за новиот изглед на салата „Работнички“

Герасимовски: Во моментов се подготвува проект за новиот изглед на салата „Работнички“

Скопје, 19 март 2024 (МИА) -  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски информира де...

ПМФЛ: Работнички загуби дома од Струга ТЛ 

ПМФЛ: Работнички загуби дома од Струга ТЛ 

Скопје, 17 март 2024 (МИА) - Екипата на Работнички беше поразена попладнево од Струга Трум Лум на до...

ПМФЛ: Вардар го совлада Работнички во скопското дерби, Струга нов лидер

ПМФЛ: Вардар го совлада Работнички во скопското дерби, Струга нов лидер

  Скопје, 6 март 2024 (МИА) – Вардар го совлада попладнево Работнички во еден од шесте...

Куп на Македонија: МЗТ го победи Работнички во „вечното дерби“

Куп на Македонија: МЗТ го победи Работнички во „вечното дерби“

Битола, 16 февруари 2024 (МИА) - Во првиот полуфинален натпревар од Купот „Благоја Георгиевски – Буш...

Полуфиналето во Купот меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички без навивачки групи на вечните ривали

Полуфиналето во Купот меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички без навивачки групи на вечните ривали

  Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) – Градските ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ин...

„Вечното дерби“ во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

„Вечното дерби“ во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Во третиот четвртфинален натпревар од Купот „Благоја Георгиевски-Бу...

Image

Остани поврзан