• вторник, 16 април 2024

Делови од Карпош и Центар без струја

Делови од Карпош и Центар без струја

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Без електрична енергија денеска од 9:00 до 12:00 часот ќе бидат дел од корисниците од село Горно Нерези, Општина Карпош. 

Во периодот од 9:00 до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „Крсто Баиќ“ и „Јордан Хаџи-Константинов - Џинот“ во Општина Центар.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа. мд/лв/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан