• сабота, 25 мај 2024
Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Променливо облачно време ќе преовладува во деновите од викенд, наместа н...

Санкционирани 106 возачи на територијата на Скопје

Санкционирани 106 возачи на територијата на Скопје

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје вчера продолжи со контролите во обла...

Атанасовска за МИА: Нема веќе машки и женски професии, жени има и во столарството

Атанасовска за МИА: Нема веќе машки и женски професии, жени има и во столарството

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Нема веќе машки, женски професии, жени има веќе и во столарството. Имаме...

Санкционирани 106 возачи во Скопје

Санкционирани 106 возачи во Скопје

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден при контр...

Костадиновска-Стојчевска: Создадовме цврст темел за Комисијата за управување со Охридскиот Регион успешно да продолжи со работa

Костадиновска-Стојчевска: Создадовме цврст темел за Комисијата за управување со Охридскиот Регион успешно да продолжи со работa

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Министерката за култура и претседателка на Националната комисија на УНЕС...

Катарина Николов: Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не само во Скопје, туку и во другите градови

Катарина Николов: Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не само во Скопје, туку и во другите градови

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не са...

Иселенички литературни средби во Скопје

Иселенички литературни средби во Скопје

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Втор ден од Иселеничките литературни средби во организација на Агенцијат...

Од комерцијални причини е откажана планираната сезонска линија Скопје- Крф

Од комерцијални причини е откажана планираната сезонска линија Скопје- Крф

Атина, 21 мај 2024 (МИА) – Од комерцијални причини, планираната директна сезонска линија од Скопје з...

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Надлежни институции, постапувајќи по допрен глас дека се поставуваат рек...

Санкционирани 108 возачи во Скопје

Санкционирани 108 возачи во Скопје

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Во вчерашната акција на Секторот за внатрешни работи Скопје на териториј...

Почнува Меѓународниот фестивал „Книжевен круг“ во Скопје

Почнува Меѓународниот фестивал „Книжевен круг“ во Скопје

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Меѓународниот фестивал „Книжевен круг“, во организација на Институтот за...

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Согласно добиените резултати од испитувања, сите примероци одговараат на...

Одбележување на Денот на македонските пожарникари - 20 Мај

Одбележување на Денот на македонските пожарникари - 20 Мај

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Во Противпожарната бригада на Град Скопје д...

Стопанска Триоги триатлон во Скопје, посебен режим на сообраќајот

Стопанска Триоги триатлон во Скопје, посебен режим на сообраќајот

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Вкупно 300 учесници од шест земји се пријав...

Герасимовски: Булингот носи сериозни последици, само ако делуваме заедно може да го спречиме

Герасимовски: Булингот носи сериозни последици, само ако делуваме заедно може да го спречиме

Скопје, 18 мај 2024 Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски од Градскиот парк и...

Image

Остани поврзан