• вторник, 28 мај 2024
Во март 79 отсто од потрошената струја од домашни извори

Во март 79 отсто од потрошената струја од домашни извори

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Во март годинава во земјава вкупно се потрошени 576.974 мегават часови е...

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Корисниците од улиците „100“, „101“, „102“ и „103“ во населбата Волково...

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Корисниците на дел од улиците „Дижонска“, „...

Украина најави рекорден увоз на струја

Украина најави рекорден увоз на струја

Киев, 13 мај 2024 (МИА) - Украина планира рекорден увоз на електрична енергија од пет европски земји...

Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Дел од корисниците на Волково и Кучково во Општина Ѓорче Петров денеска о...

Министрите за енергетика од Г7 се договорија за постепено укинување на производството на електрична енергија од јаглен од 2035 година

Министрите за енергетика од Г7 се договорија за постепено укинување на производството на електрична енергија од јаглен од 2035 година

Рим, 30 април 2024 (МИА) – Министрите за енергија, животна средина и клима на земјите-членки на Г7 с...

РКЕ: Само 2,75 отсто од струјата е од увоз,  на праг сме до енергетски независна држава

РКЕ: Само 2,75 отсто од струјата е од увоз, на праг сме до енергетски независна држава

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Само 2,75 проценти од потребите за електрична енергија е обезбедена од...

Повеќе скопски општини без струја

Повеќе скопски општини без струја

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Без струја денеска од 8:...

Повеќе скопски села и населби утре без струја

Повеќе скопски села и населби утре без струја

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Без струја утре од 8:30 до 14:00 часот ќе...

Без струја делови од општина Зелениково

Без струја делови од општина Зелениково

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Без електрична енергија денеска од 9 до 1...

Делови од Петровец и Зелениково утре без струја

Делови од Петровец и Зелениково утре без струја

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Без струја утре од 8:45 до 14:30 часот ќе...

Во голем руски напад уништена една од најголемите електрани во Украина

Во голем руски напад уништена една од најголемите електрани во Украина

Киев, 11 април 2024 (МИА) - Една од најголемите електрани во Украина е уништена во масовен руски рак...

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Студеничани

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Студеничани

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Според добиено известување од „ЕВН Македонија“ АД, без електрична енер...

Без струја денеска повеќе улици во Центар, без вода неколку улици во Карпош

Без струја денеска повеќе улици во Центар, без вода неколку улици во Карпош

Скопје, 8 април 2024 (МИА) - Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа без електрична...

Стотици илјади лица во САД останаа без електрична енергија поради силно невреме

Стотици илјади лица во САД останаа без електрична енергија поради силно невреме

Вашингтон, 4 април 2024 (МИА) - Стотици илјади луѓе во повеќе сојузни држави во САД останаа без стру...

Image

Остани поврзан