• сабота, 24 февруари 2024

Израел соопшти дека моментално има 138 израелски заложници во Појасот Газа

Израел соопшти дека моментално има 138 израелски заложници во Појасот Газа

Тел Авив, 5 декември 2023 (МИА) - Во моментов во Појасот Газа има 138 израелски заложници, изјави денеска за АФП претставник на кабинетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху, откако на списокот било додадено лице кое претходно се сметаше за исчезнато.

Како што пренесува Бета, од кабинетот на Нетанјаху не сакале да дадат детали за тој заложник или како властите потврдиле дека е жив. ссм/

фото: архива

Остани поврзан