• среда, 24 јули 2024
Џафери: Се врши изборен инженеринг за менување на соодносот на силите во Собранието

Џафери: Се врши изборен инженеринг за менување на соодносот на силите во Собранието

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Премиерот на техничката Влада Талат Џафери...

Таравари: Не е забрането да се користи само Македонија, но очекувам Сиљановска Давкова во иднина да го користи уставното име

Таравари: Не е забрането да се користи само Македонија, но очекувам Сиљановска Давкова во иднина да го користи уставното име

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој беше кандидат за претсе...

Сиљановска-Давкова го почна претседателскиот мандат, реакции за „Македонија“ по инаугурацијата

Сиљановска-Давкова го почна претседателскиот мандат, реакции за „Македонија“ по инаугурацијата

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Државава вчера го доби шестиот претседател...

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Поранешниот претседател Стево Пендаровски, по предавањето на функцијата...

Пендаровски ѝ ја честита изборната победа на Сиљановска-Давкова и ѝ посака успех на претседателската функција

Пендаровски ѝ ја честита изборната победа на Сиљановска-Давкова и ѝ посака успех на претседателската функција

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - По официјалната церемонија на примопредавањ...

Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата на Сиљановска

Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата на Сиљановска

Скопје, 12 мај 2024 (МИА)  - Кренар Лога, министерот за правда во техничката Влада и генерален...

Адеми: Сиљановска Давкова во говорот го прекрши Уставот и не кажа ништо за евроинтеграциите

Адеми: Сиљановска Давкова во говорот го прекрши Уставот и не кажа ништо за евроинтеграциите

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Координаторот на пратеничката група на ДУИ Арбер Адеми денеска на прес-к...

Сиљановска-Давкова ја презеде претседателската функција од Стево Пендаровски

Сиљановска-Давкова ја презеде претседателската функција од Стево Пендаровски

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Гордана Сиљановска-Давкова ја презеде функц...

Сиљановска-Давкова: Време е за единство - ќе ја оправдам довербата и ќе ги инспирирам жените 

Сиљановска-Давкова: Време е за единство - ќе ја оправдам довербата и ќе ги инспирирам жените 

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Изјавувам дека функцијата претседател на Ма...

Свечена изјава на Сиљановска-Давкова, говорот им го посвети на жените кои сака да ги инспирира  

Свечена изјава на Сиљановска-Давкова, говорот им го посвети на жените кои сака да ги инспирира  

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - На инаугуративна седница во Собранието, Гор...

Гордана Сиљановска - Давкова шести претседател на државата

Гордана Сиљановска - Давкова шести претседател на државата

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Гордана Сиљановска - Давкова која со денешн...

Гордана Сиљановска - Давкова - прва жена претседател од осамостојувањето на државата

Гордана Сиљановска - Давкова - прва жена претседател од осамостојувањето на државата

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Универзитетската професорка Гордана Сиљанов...

Ингеренции на шефот на државата

Ингеренции на шефот на државата

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Република Северна Македонија ја претставува државата. Т...

Официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател

Официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Во Кабинетот на претседателот, денеска ќе се одржи официјална церемонија...

Инаугурација на новата претседателка Гордана Сиљановска Давкова

Инаугурација на новата претседателка Гордана Сиљановска Давкова

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Во Собранието на Република Северна Македони...

Image

Остани поврзан