• среда, 24 јули 2024
ДИК: Завршија парламентарните избори, Азизи нов пратеник на местото на Касами

ДИК: Завршија парламентарните избори, Азизи нов пратеник на местото на Касами

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) денеска донесе заклучок за завршување н...

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Управниот суд на синоќа одржана јавна распр...

Управниот суд одржува јавна расправа за тужбата на Европскиот фронт за прегласувањето во Ларце

Управниот суд одржува јавна расправа за тужбата на Европскиот фронт за прегласувањето во Ларце

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по под...

Управниот суд оформи предмет за тужбата од Европскиот фронт на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд оформи предмет за тужбата од Европскиот фронт на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Управниот суд соопшти дека е оформен предмет за тужбата што синоќа ја по...

Коалицијата „Европски фронт“ поднела тужба пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Коалицијата „Европски фронт“ поднела тужба пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – До Управниот суд вечерва е...

ЗНАМ: Во завршна фаза преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за учество во идната влада

ЗНАМ: Во завршна фаза преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за учество во идната влада

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Движењето ЗНАМ – За наша Македонија информира дека во завршна фаза се пр...

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) – Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговоро...

ДИК ќе одлучува по приговорот од Европскиот фронт

ДИК ќе одлучува по приговорот од Европскиот фронт

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија денеска треба да одлучува по приговорот од Ев...

Коалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до ДИК за прегласувањето во Желино

Коалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) – Коалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна ком...

АВМУ ги објави извештаите за емитувано ППР за втор круг претседателски избори и за парламентарни избори

АВМУ ги објави извештаите за емитувано ППР за втор круг претседателски избори и за парламентарни избори

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) ги објави из...

На 28 мај закажана конститутивната седница на Собранието

На 28 мај закажана конститутивната седница на Собранието

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Конститутивната седница на Собранието е закажана за следниот вторни...

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја с...

По прегласувањето во ИЕ 6 „Европски фронт“ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат, без промени во ИЕ 5

По прегласувањето во ИЕ 6 „Европски фронт“ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат, без промени во ИЕ 5

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – Според првичните резултати по прегласувањето во седум избирачки места во...

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) вечерва ги сумира вкупните резултати од...

Во ИЕ 5 ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со повеќе гласови од 8 мај, а СДСМ и „Вреди“ со помалку - нема промени во мандати

Во ИЕ 5 ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со повеќе гласови од 8 мај, а СДСМ и „Вреди“ со помалку - нема промени во мандати

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Во ИЕ 5 коалицијата „За европска иднина“ пр...

Image

Остани поврзан