• четврток, 21 септември 2023
Клоп сака нов спортски директор во Ливерпул

Клоп сака нов спортски директор во Ливерпул

Ливерпул, 19 февруари 2023 (МИА) - ...

Тренчевска: Политиките за социјална правда и родова еднаквост се одлика на СДСМ

Тренчевска: Политиките за социјална правда и родова еднаквост се одлика на СДСМ

19 февруари 2023   Се во општеството зависи од социјалната правда и з...

Марш за социјална правда: Напредокот на едно општество не е можен без родова еднаквост

Марш за социјална правда: Напредокот на едно општество не е можен без родова еднаквост

19 февруари 2023  Форумот на жени на СДСМ денеска во Велес организираше Марш з...

Де Хеа го израмни рекордот на Шмајхел во Манчестер јунајтед со 180 „чисти мрежи“

Де Хеа го израмни рекордот на Шмајхел во Манчестер јунајтед со 180 „чисти мрежи“

Манчестер, 19 февруари 2023 (МИА) -

Грковска ќе го презентира Упатството за подобрување на транспаретноста на иституциите од јавниот сектор

Грковска ќе го презентира Упатството за подобрување на транспаретноста на иституциите од јавниот сектор

Скопје 20 февруари 2023 (МИА) - Во Клубот на пратеници во Скопје денеска ќе биде презентирано Упат...

Закажано судењето за нападот врз Пендиков

Закажано судењето за нападот врз Пендиков

Скопје, 19 февруари 2023 (МИА) - Охридскиот Основен суд за 28 февруари го закажал првото рочиште про...

Нејмар неизвесен за реваншот со Баерн

Нејмар неизвесен за реваншот со Баерн

Париз, 19 февруари 2023 (МИА) - Поз...

Недела сиропусна. Проштална недела. Прочка

Недела сиропусна. Проштална недела. Прочка

20 февруари 2023

Медведев го освои турнирот во Ротердам

Медведев го освои турнирот во Ротердам

Ротердам, 19 февруари 2023 (МИА) -...

Пречек на припадниците на Армијата кои учествуваа во спасувачката операција во Турција

Пречек на припадниците на Армијата кои учествуваа во спасувачката операција во Турција

Скопје, 20 февруари 2023 (МИА)

Швеѓанката Еберг победи на женскиот биатлон масовен старт на Светското првенство

Швеѓанката Еберг победи на женскиот биатлон масовен старт на Светското првенство

Оберхоф, 19 февруари 2023 (МИА) - С...

Мбапе до дефанзивците на ПСЖ по третиот гол на Лил: Играте четири против еден

Мбапе до дефанзивците на ПСЖ по третиот гол на Лил: Играте четири против еден

Париз, 19 февруари 2023 (МИА) – Ѕве...

Мицкоски: Состојбата со корупцијата од 2015 е двојно влошена

Мицкоски: Состојбата со корупцијата од 2015 е двојно влошена

19 февруари 2023 Корупцијата и криминалците во политиката се најг...

ВМРО-ДПМНЕ: Членовите и активистите на ДУИ дозволуваат Артан Груби да ја приватизира партијата

ВМРО-ДПМНЕ: Членовите и активистите на ДУИ дозволуваат Артан Груби да ја приватизира партијата

19 декември 2023    Смешно е што дозволуваат членовите и активис...

Струмичките маски „Пчелин рај“ и „Годишни времиња“ учествуваа на Меѓународниот карневал во Риека

Струмичките маски „Пчелин рај“ и „Годишни времиња“ учествуваа на Меѓународниот карневал во Риека

Струмица, 19 февруари 2023 (МИА) - Струмичките маски „Пчелин рај“ и „Годишни времиња“ на осовните уч...

Image

Остани поврзан