• среда, 04 октомври 2023
Анкета на Детектор: Над половина од граѓаните сметаат дека земјава не е подготвена да се справи со енергетската криза

Анкета на Детектор: Над половина од граѓаните сметаат дека земјава не е подготвена да се справи со енергетската криза

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – Над половина од граѓаните сметаат дека Македонија не е подготве...

Утре седница на Советот за безбедност

Утре седница на Советот за безбедност

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски утре ќе биде од...

Откази во американски медиуми поради лоша економска состојба

Откази во американски медиуми поради лоша економска состојба

    Њујорк, 22 јануари 2023 (МИА) – Си-Ен-Ен, Вокс, Вашингтон Пост...

Шаќири најави дека на почетокот на второто полугодие ќе се испорачаат учебниците по матетматика и општество за второ одделение

Шаќири најави дека на почетокот на второто полугодие ќе се испорачаат учебниците по матетматика и општество за второ одделение

Штип, 22 јануари 2023 (МИА) – Учениците од второ одделение на почетокот н...

ЕСМ Продажба објави повик за снабдување со природен гас за февруари за топланите и други потрошувачи во државата

ЕСМ Продажба објави повик за снабдување со природен гас за февруари за топланите и други потрошувачи во државата

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – ЕСМ Продажба спроведува постапка преку јавен повик за прибирање пону...

„Данас“ го објави текстот на француско-германскиот предлог за договор меѓу Косово и Србија

„Данас“ го објави текстот на француско-германскиот предлог за договор меѓу Косово и Србија

    Белград, 22 јануари 2023 (МИА) – Порталот на белградскиот весни...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – На 21.01.2023 околу 20:30 часот од КПУ Идризово во...

Град Скопје: Реконструкцијата на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ е во завршна фаза

Град Скопје: Реконструкцијата на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ е во завршна фаза

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) - Град Скопје соопшти дека реконструкцијата на бул. „Митрополит Теодос...

Ескобар предупредува на последици доколку Црна Гора не ја реши длабоката политичка криза

Ескобар предупредува на последици доколку Црна Гора не ја реши длабоката политичка криза

Вашингтон, 22 јануари 2023 (МИА) – Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан, Габриел Еско...

Османи од Софија: Да го прекинеме циклусот на провокации и насилство од двете страни, да ја наметнеме позитивната агенда што двете влади ја градат

Османи од Софија: Да го прекинеме циклусот на провокации и насилство од двете страни, да ја наметнеме позитивната агенда што двете влади ја градат

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – Мора да го прекинеме овој циклус на провокации и насилство од д...

Османи од Софија: Да го прекинеме циклусот на провокации и насилство од двете страни, да ја наметнеме позитивната агенда што двете влади ја градат

Османи од Софија: Да го прекинеме циклусот на провокации и насилство од двете страни, да ја наметнеме позитивната агенда што двете влади ја градат

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – Мора да го прекинеме овој циклус на провокации и насилство од д...

Во земјава регистриран првиот случај на зараза со новиот сој „кракен“

Во земјава регистриран првиот случај на зараза со новиот сој „кракен“

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – Институт за Јавно Здравје (ИЈЗ) утрово соопшти дека кај еден па...

Борел: ЕУ е целосно енергетски независна од Русија

Борел: ЕУ е целосно енергетски независна од Русија

 Мадрид, 22 јануари 2023 (МИА) – Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безб...

Франција и Германија ја одбележуваат 60-годишнината од потпишувањето на Елисејскиот договор за пријателство

Франција и Германија ја одбележуваат 60-годишнината од потпишувањето на Елисејскиот договор за пријателство

    Париз, 22 јануари 2023 (МИА) – Францускиот претседател Емануел...

Словачкиот референдум не успеа поради слабата излезност

Словачкиот референдум не успеа поради слабата излезност

Братислава, 22 јануари 2023 (МИА) –  Словачкиот референдум за уставните измени за изборните реф...

Image

Остани поврзан