• среда, 04 октомври 2023
Кузмановски: Не сум разочаран, но лут сум поради големиот број наши технички грешки

Кузмановски: Не сум разочаран, но лут сум поради големиот број наши технички грешки

Краков, 13 јануари 2023 (МИА) – Во...

СП 2023: Норвешка пресилна за македонските ракометари

СП 2023: Норвешка пресилна за македонските ракометари

Краков, 13 јануари 2023 (МИА) – Гол...

Бајден на 7 февруари ќе одржи говор за состојбата на нацијата и општата политика

Бајден на 7 февруари ќе одржи говор за состојбата на нацијата и општата политика

Вашингтон, 13 јануари 2023 (МИА) – Американскиот претседател Џозеф Бајден на 7 февруари пред Конгрес...

Бикнијус: Нема непосредни докази дека експлозијата на гасоводот што ги поврзува Литванија и Летонија е резултат на напад

Бикнијус: Нема непосредни докази дека експлозијата на гасоводот што ги поврзува Литванија и Летонија е резултат на напад

Вилнус, 13 јануари 2023 (МИА) – Извршниот директор на „Амбер Грид“, компанијата задолжена за транспо...

Суспендирани командирот и четворицата полицајци кои го спроведувале Беким Мемети

Суспендирани командирот и четворицата полицајци кои го спроведувале Беким Мемети

Скопје, 13 јануари 2023 (МИА) – Суспендирани од работа се четворица затворск...

Дебранки крешеа василичарска погача, паричката кај Илинка Трајановска

Дебранки крешеа василичарска погача, паричката кај Илинка Трајановска

Дебар, 13 јануари 2023 (МИА) - Дебранки вечерва кршеа василичарска погача, продолжувајќи ја традициј...

Земји-членки на Советот за безбедност на ОН ги повикаа талибанците да ги прекинат угнетувачките мерки против жените во Авганистан

Земји-членки на Советот за безбедност на ОН ги повикаа талибанците да ги прекинат угнетувачките мерки против жените во Авганистан

Њујорк, 13 јануари 2023 (МИА) – Десетина земји-членки на Советот за безбедност на ОН денеска ги пови...

Потер засега не треба да стравува од отпуштање

Потер засега не треба да стравува од отпуштање

Лондон, 13 јануари 2023 (МИА) – Рак...

Нуредини повика на фер пристап до најновите технологии за сите за позелен и поздрав свет

Нуредини повика на фер пристап до најновите технологии за сите за позелен и поздрав свет

Скопје, 13 јануари 2023 (МИА) – Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуред...

Милошоски: Има незадоволни пратеници од власта кои се за предвремени избори

Милошоски: Има незадоволни пратеници од власта кои се за предвремени избори

Скопје, 13 јануари 2023 „Во Собранието постои комуникација помеѓу сите политички партии, она...

Здруженијата за заштита на животните бараат институциите да работат на проблемот со бездомните животни

Здруженијата за заштита на животните бараат институциите да работат на проблемот со бездомните животни

Скопје, 13 јануари 2023 (МИА) – Здруженија за заштита на животните ибројни активисти денеска про...

Јокиќ и Дончиќ предводници на претендентите за МВП

Јокиќ и Дончиќ предводници на претендентите за МВП

Денвер, 13 јануари 2023 (МИА) – Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ и натаму е лидер на кандидат...

Спасовски му врачи дрес на Мојсовски во знак на поддршка на ракометарите

Спасовски му врачи дрес на Мојсовски во знак на поддршка на ракометарите

Скопје, 13 јануари 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната п...

Димитријевиќ: Леброн беше мојот најголем идол во НБА, Теодосиќ во Европа

Димитријевиќ: Леброн беше мојот најголем идол во НБА, Теодосиќ во Европа

Казањ, 13 јануари 2023 (МИА) – Маке...

Ред Бул ќе одреди датумот за промоција на новиот болид

Ред Бул ќе одреди датумот за промоција на новиот болид

Лондон, 13 јануари 2023 (МИА) – Фор...

Image

Остани поврзан