• понеделник, 17 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

4 март 2021 (МИА) 1193.- Умрел арапскиот државник и...

Од верските календари

Од верските календари

4 март 2021 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскио...

Сончево и релативно топло, температурата до 20 степени

Сончево и релативно топло, температурата до 20 степени

Скопје, 4 март 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умере...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 4 март 2021 (МИА) - Денеска четврток, 4 март 2021 година, 63-иот ден во годината. До крајот на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 март 2021  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ја продолжи 34-та...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 март 2021 - Светски Ден за борба против прекумерната тежина Берлин - Српскиот мини...

Бајден ги продолжи санкциите против Русија за уште една година поради Крим

Бајден ги продолжи санкциите против Русија за уште една година поради Крим

Москва, 3 март 2021 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден одлучи да ги продолжи санкциите против...

Висок пораз на македонските фудбалерки во БиХ

Висок пораз на македонските фудбалерки во БиХ

Зеница, 3 март 2021 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години денеска во Зеница...

Почнува изградбата на далекуводот Штип – Овче Поле

Почнува изградбата на далекуводот Штип – Овче Поле

Скопје, 4 март 2021 (МИА) - Претседателот на Владата Зоран Заев денеска заедно со министерот за транспо...

Зајакнати безбедносни мерки околу Капитол Хил

Зајакнати безбедносни мерки околу Капитол Хил

Вашингтон, 3 март 2021 (МИА) - Полицијата во Вашингтон го зајакнува обезбедувањето околу зградата на Ко...

Убедлив пораз на Куманово во БИБЛ лигата

Убедлив пораз на Куманово во БИБЛ лигата

Куманово, 3 март 2021 (МИА) – Кошаркарите на Куманово претрпеа висок пораз вечерва на домашен терен од...

Победа за историја, Шкупи – Кратово 37:0

Победа за историја, Шкупи – Кратово 37:0

Скопје, 3 март 2021 (МИА) – Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисоки...

Куомо: Нема да поднесам оставка поради скандалот

Куомо: Нема да поднесам оставка поради скандалот

Њујорк, 3 март 2021 (МИА) - Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо изјави денеска дека нема да поднесе остав...

Работен состанок на Николовски со градоначалниците од СДСМ: Се следи работата и импементација на програмите

Работен состанок на Николовски со градоначалниците од СДСМ: Се следи работата и импементација на програмите

Скопје, 3 март 2021 Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вечерва одржа редовен работен соста...

Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата (ДПЛ)

Избодени осум лица во Шведска, напаѓачот застрелан од полицијата (ДПЛ)

Стокхолм, 3 март 2021 (МИА) - Шведската полиција врши истрага за нападот со нож кој попладнево се случи...

Image

Остани поврзан