• понеделник, 17 јуни 2024
Oбичаи и верувања

Oбичаи и верувања

18 август 2020 Народна филозофија Гатанки од Разлошко Арапка се чекари, арапин ја ј...

На денешен ден

На денешен ден

18 август 2020 (МИА) 1642.- Во Болоња умрел Гвидо Рени, италијански сликар, припадник на болоњската барокна школа. Роде...

Од верските календари

Од верските календари

18 август 2020 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанс...

Порменливо облачно на повеќе места со пороен дожд и грмежи

Порменливо облачно на повеќе места со пороен дожд и грмежи

Скопје, 18 август 2020 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со поро...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 18 август 2020 (МИА) - Денеска вторник, 18 август 2020 година, 232-иот ден во годината. До крајот на годината ос...

Започна НБА плејофот, Денвер ја победи Јута и покрај 57 поени на Мичел

Започна НБА плејофот, Денвер ја победи Јута и покрај 57 поени на Мичел

Орландо, 17 август 2020 (МИА) – Во првиот натпревар од првото коло во разигрувањето за шампионската тит...

Интер на убедлив начин избори финале во Лигата на Европа

Интер на убедлив начин избори финале во Лигата на Европа

Дизелдорф, 17 август 2020 (МИА) – Интер ќе игра во финалето на Лигата на Европа, откако вечерва во полу...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

18 август 2020 Женева - Прес конференција на СЗО за ситуацијата со Ковид-19.

За една година, 73 илјади работни места помалку во Хрватска

За една година, 73 илјади работни места помалку во Хрватска

Загреб, 17 август 2020 (МИА) - За само една година, од крајот на јуни минатата година до крајот на јуни...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 август 2020  Скопје - Одбележување на 18 Август – Денот на Армијата на Република С...

КК Гостивар ги започна подготовките, на првиот тренинг дојдоа и две засилувања

КК Гостивар ги започна подготовките, на првиот тренинг дојдоа и две засилувања

Гостивар, 17 август 2020 (МИА) - Гостиварскиот кошаркарски прволигаш ги започна подготовките за претсто...

Шпанија: 1.833 новозаразени, трипати повеќе од јулскиот просек

Шпанија: 1.833 новозаразени, трипати повеќе од јулскиот просек

Мадрид, 17 август 2020 (МИА) - Шпанија регистрираше 1.833 нови случаи на коронавирус во последните 24 ч...

Русија развива вакцина против Ковид-19 за мачки и ласици

Русија развива вакцина против Ковид-19 за мачки и ласици

Москва, 17 август 2020 (МИА) - Русија соопшти дека развива нова вакцина против Ковид-19 за да ги заштит...

Зенген: Запленетата нафта наменета за Венецуела не е на Иран

Зенген: Запленетата нафта наменета за Венецуела не е на Иран

Техеран, 17 август 2020 (МИА) - Нафтата што САД ја запленија од танкерите што пловеа кон Венецуела не е...

Белоруската опозиција повикува на општ штрајк во земјата

Белоруската опозиција повикува на општ штрајк во земјата

Минск, 17 август 2020 (МИА) - Канцеларијата на поранешната кандидатка за претседател на Белорусија, Све...

Image

Остани поврзан