• e mërkurë, 24 korrik 2024
Zelenski: Shumica e vendeve anëtare të BE-së janë në anën e Ukrainës

Zelenski: Shumica e vendeve anëtare të BE-së janë në anën e Ukrainës

Bruksel, 27 qershor 2024 (MIA) - Me vendimin për mbështetjen e Ukrainës më shumë vende anëtare të BE...

Podesta: Presim që Fon der Lajen të marrë pjesë në Samitin joformal të BE-së më 17 qershor

Podesta: Presim që Fon der Lajen të marrë pjesë në Samitin joformal të BE-së më 17 qershor

Bruksel, 11 qershor 2024 (MIA) - Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen është anëtare...

BE-ja shpreh ngushëllime për vdekjen e presidentit iranian

BE-ja shpreh ngushëllime për vdekjen e presidentit iranian

Bruksel, 20 maj 2024 (MIA) – Kryetari i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, shprehu ngushëllime në emë...

Mishel dhe Fon der Lajen me urime për Siljanovska-Davkova: Presim bashkëpunim në rrugën evropiane të vendit

Mishel dhe Fon der Lajen me urime për Siljanovska-Davkova: Presim bashkëpunim në rrugën evropiane të vendit

Bruksel, 12 maj 2024 (MIA) - Kryetarët e Komisionit Evropian dhe të Këshillit të BE-së, Ursula...

Mishel: BE-ja do të vendos sanksione ndaj prodhuesve iranianë të dronëve dhe projektilëve

Mishel: BE-ja do të vendos sanksione ndaj prodhuesve iranianë të dronëve dhe projektilëve

Bruksel, 18 prill 2024 (MIA) - Liderët e vendeve të Bashkimit Evropian mbrëmë kanë pasur debat...

Mishel: Duhet të sigurojmë mbrojtje ajrore dhe mbështetje ushtarake për Ukrainën

Mishel: Duhet të sigurojmë mbrojtje ajrore dhe mbështetje ushtarake për Ukrainën

Bruksel, 17 prill 2024 (MIA) - Duhet urgjentisht të sigurojmë mbrojtje ajrore për Ukrainën dhe të pë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR