• e premte, 19 korrik 2024
Shoqata “Tradita” e organizoi edicionin XI të manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

Shoqata “Tradita” e organizoi edicionin XI të manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA)  - Në organizim të Shoqatës për kulturë dhe art “Tradita” - Tetovë...

Xhozef Bajden: Jam krenar që Hanter e tejkaloi varësinë

Xhozef Bajden: Jam krenar që Hanter e tejkaloi varësinë

Uashington, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Xhozef Bajden ka deklaruar sot se është kr...

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska-Davkova sot nga Berlini, në margjinat...

Riemërohet misioni i NATO-s në Ukrainë 

Riemërohet misioni i NATO-s në Ukrainë 

Bruksel, 11 qershor 2024 (MIA) - NATO ka rënë dakord për një emër të ri për misionin e saj në U...

Egjipti ka dërguar mbi 94.000 ton ndihma humanitare në Gazë që nga fillimi i konfliktit mes Hamasait dhe Izraelit

Egjipti ka dërguar mbi 94.000 ton ndihma humanitare në Gazë që nga fillimi i konfliktit mes Hamasait dhe Izraelit

Kajro, 11 qershor 2024 (MIA) - Ministri egjiptian i Punëve të Jashtme, Sameh Shukri sot deklaro...

Hanter Bajden shpallet fajtor për armëmbajtje pa leje

Hanter Bajden shpallet fajtor për armëmbajtje pa leje

Uashington, 11 qershor 2024 (MIA) - Porota shpalli djalin e presidentit amerikan Xho Bajden, Hanter...

Mariçiq në punëtorinë e TAIEKS në Beograd: Reforma në administratën publike është bazë nga e cila varet zhvillimi i shoqërisë demokratike

Mariçiq në punëtorinë e TAIEKS në Beograd: Reforma në administratën publike është bazë nga e cila varet zhvillimi i shoqërisë demokratike

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri i parë i angazhuar për çështje evropiane, B...

Deputetët populistë gjermanë e bojkotuan fjalimin e Zelenskit para Bundestagut

Deputetët populistë gjermanë e bojkotuan fjalimin e Zelenskit para Bundestagut

Berlin, 11 qershor 2024 (MIA) - Shumica e deputetëve gjermanë nga Alternativa ekstreme djathtis...

EURO2024: Ronaldo golashënuesi më i mirë në histori

EURO2024: Ronaldo golashënuesi më i mirë në histori

Berlin, 11 qershor 2024 (MIA) – Ylli portugez, Kristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në his...

Shpërthen zjarr në Pallatin e Eliseut

Shpërthen zjarr në Pallatin e Eliseut

Paris, 11 qershor 2024 (MIA) - Një zjarr ka shpërthyer në pallatin e Versajës, Francë, për shkak të...

Departamenti i Shtetit siguroi 404 milionë dollarë ndihma për civilët palestinezë në Gazë

Departamenti i Shtetit siguroi 404 milionë dollarë ndihma për civilët palestinezë në Gazë

Uashington, 11 qershor 2024  - SHBA-ja do të sigurojë ndihmë humanitare plotësuese prej 40...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/11 qershor/2024 Shkup - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedoni...

Zjarr i madh në Qipro, janë evakuuar vendbanime, është kërkuar ndihmë nga Jordania, Izraeli, Greqia dhe BE-ja

Zjarr i madh në Qipro, janë evakuuar vendbanime, është kërkuar ndihmë nga Jordania, Izraeli, Greqia dhe BE-ja

Nikozi, 11 qershor 2024 (MIA) - Zjarr i madh shpërtheu në afërsi të qytetit Pafos në pjesën per...

Forcat ruse morën dy fshatra në Ukrainë, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes

Forcat ruse morën dy fshatra në Ukrainë, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes

Moskë, 11 qershor 2024 (MIA) - Forcat e armatosura ruse sot kumtuan se e kanë marrë kontrollin...

Izraeli tha se plani i Bajdenit për Gazan nuk bie ndesh me caqet e tij ushtarake

Izraeli tha se plani i Bajdenit për Gazan nuk bie ndesh me caqet e tij ushtarake

Tel Aviv, 11 qershor 2024 (MIA) - Plani i armëpushimit në Gazë i propozuar nga presidenti ameri...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR