• e enjte, 20 qershor 2024
VLEN: Nuk duhet të hapen plagët e vjetra, presidenti duhet të jetë shembull për respektimin e Kushtetutës

VLEN: Nuk duhet të hapen plagët e vjetra, presidenti duhet të jetë shembull për respektimin e Kushtetutës

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Pasi presidentja Gordana Siljanovska Davkova gjatë betimit në Kuvend nuk...

Kaselakis: I bëjmë thirrje pushtetit të ri në Maqedoninë e Veriut të vijë në vete dhe të mendojë për përgjegjësitë ndaj ardhmërisë së popullit të vet

Kaselakis: I bëjmë thirrje pushtetit të ri në Maqedoninë e Veriut të vijë në vete dhe të mendojë për përgjegjësitë ndaj ardhmërisë së popullit të vet

Athinë, 12 maj 2024 (MIA) - Ne, si parti e cila shtrenjtë e ka paguar patriotizmin e vet, i bëj...

Mishel dhe Fon der Lajen me urime për Siljanovska-Davkova: Presim bashkëpunim në rrugën evropiane të vendit

Mishel dhe Fon der Lajen me urime për Siljanovska-Davkova: Presim bashkëpunim në rrugën evropiane të vendit

Bruksel, 12 maj 2024 (MIA) - Kryetarët e Komisionit Evropian dhe të Këshillit të BE-së, Ursula...

MPJ greke: Rruga evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe marrëdhëniet me Greqinë varen nga zbatimi i Marrëveshjes së Prespës dhe përdorimit të emrit kushtetues

MPJ greke: Rruga evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe marrëdhëniet me Greqinë varen nga zbatimi i Marrëveshjes së Prespës dhe përdorimit të emrit kush...

Athinë, 12 maj 2024 (MIA) - Marrëdhëniet bilaterale me vendin fqinj dhe rruga e tij evropiane varen...

Pendarovski ia uroi fitoren zgjedhore Siljanovska-Davkovës dhe i dëshiroi sukses në funksionin e presidentit

Pendarovski ia uroi fitoren zgjedhore Siljanovska-Davkovës dhe i dëshiroi sukses në funksionin e presidentit

Shkup, 12 maj 2025 (MIA) - Pas ceremonisë zyrtare të pranim-dorëzi...

Tërmet prej 6,4 ballë sipas Rihterit në kufirin mes Meksikës dhe Guatemalas

Tërmet prej 6,4 ballë sipas Rihterit në kufirin mes Meksikës dhe Guatemalas

Tapaçulla, 12 maj 2024 (MIA) - Tërmet i fuqishëm me intensitet 6,4 ballë sipas shkallës së Riht...

Fon der Lajen: Rruga e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së të vazhdojë me zbatimin e reformave dhe respektimin e Marrëveshjes së Prespës

Fon der Lajen: Rruga e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së të vazhdojë me zbatimin e reformave dhe respektimin e Marrëveshjes së Prespës

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen pasdite përmes rrje...

Lloga: Mosrespektimi i emrit kushtetues të shtetit e bën betimin e Siljanovskës të pavlefshëm

Lloga: Mosrespektimi i emrit kushtetues të shtetit e bën betimin e Siljanovskës të pavlefshëm

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Krenar Lloga, ministri i Drejtësisë dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancë...

Ademi: Siljanovska Davkova në fjalimin e ka shkelur Kushtetutën dhe nuk tha asgjë për eurointegrimet

Ademi: Siljanovska Davkova në fjalimin e ka shkelur Kushtetutën dhe nuk tha asgjë për eurointegrimet

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Koordinatori i grupit të deputetëve të BDI-së, Arbër Ademi sot në ko...

Siljanovska-Davkova: Është koha për unitet - do ta justifikoj besimin dhe do t'i frymëzojë gratë

Siljanovska-Davkova: Është koha për unitet - do ta justifikoj besimin dhe do t'i frymëzojë gratë

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Deklaroj se postin e presidentes së Maqedoni...

Sirski: Situata në rajonin Harkov është e komplikuar, por forcat ukrainase e mbajnë frontin

Sirski: Situata në rajonin Harkov është e komplikuar, por forcat ukrainase e mbajnë frontin

Harkov, 12 maj 2024 (MIA) - Forcat e armatosura të Ukrainës janë në gjendje të rëndë për shkak të lu...

Siljanovska-Davkova e ka ndërmarrë funksionin e presidentit nga Stevo Pendarovski

Siljanovska-Davkova e ka ndërmarrë funksionin e presidentit nga Stevo Pendarovski

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Gordana Siljanovska-Davkova e ka ndërma...

Mediat greke: Provokim nga Siljanovska, e quajti shtetin

Mediat greke: Provokim nga Siljanovska, e quajti shtetin "Maqedoni"

Athinë, 12 maj 2024 (MIA) - "Provokim nga Siljanovska" është komenti i disa mediave greke në tekstet...

MSH në Rripin e Gazës: Numri i viktimave në Gazë tejkaloi 35.000

MSH në Rripin e Gazës: Numri i viktimave në Gazë tejkaloi 35.000

Gazë, 12 maj 2024 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë e Hamasit sot publikoi se 35.034 persona e k...

Ambasadorja greke Filipidu u largua nga seanca, Siljanovska-Davkova në betimin e ka përdorur emrin Maqedoni

Ambasadorja greke Filipidu u largua nga seanca, Siljanovska-Davkova në betimin e ka përdorur emrin Maqedoni

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Ambasadorja greke Sofija Filipidu, e cila po e ndiqte seancën e Kuvendit...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR