• e enjte, 25 korrik 2024
Presidentja Siljanovska Davkova i priti gratë e zgjedhura menaxhere për vitin 2024

Presidentja Siljanovska Davkova i priti gratë e zgjedhura menaxhere për vitin 2024

Shkup, 13 korrik 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot në vilën Biljana në O...

Siljanoska Davkova: Ne e trajtuam me shumë përgjegjësi Marrëveshjen e Prespës, por nuk jam e sigurt për Greqinë

Siljanoska Davkova: Ne e trajtuam me shumë përgjegjësi Marrëveshjen e Prespës, por nuk jam e sigurt për Greqinë

Shkup, 4 korrik 2024 (MIA) - Kërkoj mirëkuptim. E kemi Marrëveshjen e Prespës. Kushtetuta u ndryshua...

Presidentja Siljanovska Davkova ka pritur të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perëndimor, Anzhej Frangesh

Presidentja Siljanovska Davkova ka pritur të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perëndimor, Anzhej Frangesh

Shkup, 3 korrik 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot ka pritur Anzhej Frangesh,...

Presidentja Siljanovska Davkova ka pritur ambasadorin çek, Jaroslav Ludva

Presidentja Siljanovska Davkova ka pritur ambasadorin çek, Jaroslav Ludva

Shkup, 1 korrik 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot ka pritur ambasadorin e Rep...

Siljanovska-Davkova do të drejtohet në Samitin për paqe në Ukrainë,  që po mbahet në Burgenshtok, Zvicër

Siljanovska-Davkova do të drejtohet në Samitin për paqe në Ukrainë, që po mbahet në Burgenshtok, Zvicër

Shkup, 16 qershor 2024 (MIA) - Presidentja e shtetit Gordana Siljanovska Davkova sot do të mbajë fja...

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska-Davkova sot nga Berlini, në margjinat...

Presidentja Siljanovska Davkova realizoi bisedë telefonike me presidentin kroat Zoran Milanoviq

Presidentja Siljanovska Davkova realizoi bisedë telefonike me presidentin kroat Zoran Milanoviq

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Marrëdhëniet dypalëshe janë miqësore, pa çështje të hapura, me dialog...

Siljanovska-Davkova: Nuk mendoj se kërcënimet e zotëri Micotakisit janë në frymën e zhvillimit të marrëdhënieve miqësore

Siljanovska-Davkova: Nuk mendoj se kërcënimet e zotëri Micotakisit janë në frymën e zhvillimit të marrëdhënieve miqësore

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova refuzon t'i komentojë kër...

Vizita e parë zyrtare jashtë vendit e presidentes Siljanovska-Davkova në Vatikan dhe Romë

Vizita e parë zyrtare jashtë vendit e presidentes Siljanovska-Davkova në Vatikan dhe Romë

Shkup, 19 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska-Davkova vizitën e saj të parë zyrtare jas...

Toshkovski - Davkova: Do të ndërtojmë shoqëri ku parim bazë do të jetë sundimi i ligjit

Toshkovski - Davkova: Do të ndërtojmë shoqëri ku parim bazë do të jetë sundimi i ligjit

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski sot në vilën Vodno është...

Shkariq: Nuk ka rëndësi se çfarë shkruan në Kodin Zgjedhor, Kushtetuta duhet respektuar

Shkariq: Nuk ka rëndësi se çfarë shkruan në Kodin Zgjedhor, Kushtetuta duhet respektuar

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Kushtetuta është akt më domethënës se Kodi Zgjedhor dhe sipas saj duhet t...

“Euraktiv”: Presidentja e Maqedonisë së Veriut shkaktoi polemika në inaugurim

“Euraktiv”: Presidentja e Maqedonisë së Veriut shkaktoi polemika në inaugurim

Bruksel, 13 maj 2023 (MIA) - Presidentja e parë femër e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska-Da...

O'Brajan: SHBA-ja është një aleat, partner dhe mik i Maqedonisë së Veriut dhe do të punojë me të në reformat për të arritur integrimin euroatlantik

O'Brajan: SHBA-ja është një aleat, partner dhe mik i Maqedonisë së Veriut dhe do të punojë me të në reformat për të arritur integrimin euroatlantik

Uashington, 11 maj 2024 (MIA) - Xhejms O' Brajan, ndihmës sekretari shtetëror amerikan për Çështjet...

Begaj uroi përzgjedhjen e Davkovës: Jam i bindur se së bashku do t'i forcojmë marrëdhëniet midis vendeve tona

Begaj uroi përzgjedhjen e Davkovës: Jam i bindur se së bashku do t'i forcojmë marrëdhëniet midis vendeve tona

Tiranë, 9 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj e ka uruar sot Gordan...

Meta me urime për Siljanovska-Davkovën për fitoren dhe falënderim për Pendarovskin për bashkëpunimin

Meta me urime për Siljanovska-Davkovën për fitoren dhe falënderim për Pendarovskin për bashkëpunimin

Tiranë, 9 maj 2024 (MIA) - Urimet më të përzemërta për përmbushjen me sukses të detyrës së lartë, Pr...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR