• e shtunë, 22 qershor 2024
Policia e Kosovës: Bashkëshortja e Millan Radojçiqit është marrë në pyetje në stacionin policor në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës: Bashkëshortja e Millan Radojçiqit është marrë në pyetje në stacionin policor në veri të Mitrovicës

Prishtinë, 6 qershor 2024 (MIA) - Zëvendës-drejtori i policisë rajonale në veri të Kosovës, Vet...

Kacarska: Nuk do të propozoj asnjë kandidat për kryetar të Gjykatës Kushtetuese

Kacarska: Nuk do të propozoj asnjë kandidat për kryetar të Gjykatës Kushtetuese

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Dobrilla Kacarska, sonte tha se nuk do...

Mickoski: Raportet ndërfqinjësore janë një rrugë me dy drejtime, do të zhvillojmë politikë parimore me argumente dhe fakte

Mickoski: Raportet ndërfqinjësore janë një rrugë me dy drejtime, do të zhvillojmë politikë parimore me argumente dhe fakte

Shkup, 2 2maj 2024 (MIA) - Do të zhvillojmë politikë aprimore ndaj fqinjëve, e cila do të bazoh...

Zelenski: Rusia nuk ka fuqi që sërish ta sulmojë Kievin

Zelenski: Rusia nuk ka fuqi që sërish ta sulmojë Kievin

Kiev, 18 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski, në një intervistë për Agjencinë...

Lloga për Slloboden Peçat: Si mund të jepni një betim në formë gojore, e një tjetër në formë të shkruar?

Lloga për Slloboden Peçat: Si mund të jepni një betim në formë gojore, e një tjetër në formë të shkruar?

Shkup 14 maj 2024  Cila është logjika të jepni një betim në formë gojore, e një tjetër...

Taravari: BDI-ja duhet të jetë opozitë konstruktive sikurse ne, kemi legjitimitetin e plotë për formimin e Qeverisë së ardhshme

Taravari: BDI-ja duhet të jetë opozitë konstruktive sikurse ne, kemi legjitimitetin e plotë për formimin e Qeverisë së ardhshme

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe një nga liderët e koalicionit VLEN...

Taravari është optimist për ndryshimet kushtetuese, beson se deri në vitin 2028 vendi ka gjasa të bëhet anëtare e BE-së

Taravari është optimist për ndryshimet kushtetuese, beson se deri në vitin 2028 vendi ka gjasa të bëhet anëtare e BE-së

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Arben Taravari, i cili është pjesë e opozitës së bashkuar hsqiptare...

Sezhurne: 150.000 ushtarë rusë e humbën jetën në luftën në Ukrainë

Sezhurne: 150.000 ushtarë rusë e humbën jetën në luftën në Ukrainë

Paris, 3 maj 2024 (MIA) - Rreth 150.000 ushtarë rusë e humbën jetën prej fillimit të invazionit...

Dashtevski për MIA-n: Po përgatitemi intensivisht për zgjedhjet e dyfishta të 8 majit, qytetarët do të mund të votojnë vetëm një herë

Dashtevski për MIA-n: Po përgatitemi intensivisht për zgjedhjet e dyfishta të 8 majit, qytetarët do të mund të votojnë vetëm një herë

Shkup, 30 prill 2024 (MIA) - Kryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) Aleksandar Dashtev...

Gashi për MIA-n: Mandatari i ardhshëm duhet së pari të flasë me ne

Gashi për MIA-n: Mandatari i ardhshëm duhet së pari të flasë me ne

Shkup, 28 prill 2024 (MIA) - Kryeministri i ardhshëm së pari duhet të b...

Bajden dha intervistë të drejtëpërdrejtë për Hauard Stern: Me kënaqësi do të marrë pjesë në një debat me Trampin

Bajden dha intervistë të drejtëpërdrejtë për Hauard Stern: Me kënaqësi do të marrë pjesë në një debat me Trampin

Nju-Jork, 26 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xho Bajden, është in...

Andonovska për MIA-n: Politikat e gabuara kadrovike kanë çuar në rezultate humbëse, preferojmë të mbetemi opozitë nëse nuk pajtohemi me politikat e përgjithshme

Andonovska për MIA-n: Politikat e gabuara kadrovike kanë çuar në rezultate humbëse, preferojmë të mbetemi opozitë nëse nuk pajtohemi me politikat e pë...

Shkup, 25 prill 2024 (MIA) - Nënkryetarja e GROM dhe bartëse e Njësisë Zgjedhore 1 të кoalicionit "G...

Ahmeti: Mickoski nuk duhej ta fillojë këtë betejë, ai nuk di si të udhëhiqet shteti, të mos i përsërisim gabimet nga e kaluara

Ahmeti: Mickoski nuk duhej ta fillojë këtë betejë, ai nuk di si të udhëhiqet shteti, të mos i përsërisim gabimet nga e kaluara

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte në emisionin debatues "Click Plus" n...

Siljanovska Davkova: Pres për mua të votojnë edhe shumë të papërcaktuar, por edhe deputetë të LSDM-së dhe njerëz të BDI-së

Siljanovska Davkova: Pres për mua të votojnë edhe shumë të papërcaktuar, por edhe deputetë të LSDM-së dhe njerëz të BDI-së

Shkup, 22 prill 224 (MIA) - Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska Davkova, e përkrahur nga V...

Mickoski: Ahmeti dhe këshilltarët e tij moti e kanë kaluar rubikonin, po bëjnë gabim të madh

Mickoski: Ahmeti dhe këshilltarët e tij moti e kanë kaluar rubikonin, po bëjnë gabim të madh

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pret fitore të bindsh...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR