• e premte, 19 korrik 2024
QMK: Dy viktima pasi automjeti bie në humnerë në Galiçicë

QMK: Dy viktima pasi automjeti bie në humnerë në Galiçicë

Shkup, 17 qershor 2024 (MIA) - Dy persona kanë humbur jetën pasi automjeti i tyre ka rënë në një gro...

Marrëveshja e Prespës para dhe pas në fokus të Konferencës ndërkombëtare për paqen dhe zhvillim të qëndrueshëm në Athinë, Nimici merr Çmimin për paqe “Prespa”

Marrëveshja e Prespës para dhe pas në fokus të Konferencës ndërkombëtare për paqen dhe zhvillim të qëndrueshëm në Athinë, Nimici merr Çmimin për paqe...

Athinë, 17 qershor 2024 (MIA) – Përfitimet nga Marrëveshja e Prespës, si edhe për dy vendet, ashtu e...

Armata izraelite pretendon se ka shkatërruar gjysmën e forcave të Hamasit në Rafah?!

Armata izraelite pretendon se ka shkatërruar gjysmën e forcave të Hamasit në Rafah?!

Tel Aviv, 17 qershor 2024 (MIA) - Ushtria izraelite kumtoi sot se ka shkatërruar rreth gjysmën e for...

Anijet luftarake ruse nisen nga Havana

Anijet luftarake ruse nisen nga Havana

Moskë, 17 qershor 2024 (MIA) - Anijet luftarake ruse që arritën në Havanë javën e kaluar u nisën sot...

Stoltenberg shpreson se të gjitha vendet anëtare të NATO-s do t'i përmbushin detyrimet e tyre

Stoltenberg shpreson se të gjitha vendet anëtare të NATO-s do t'i përmbushin detyrimet e tyre

Uashington, 17 qershor 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot shprehu...

Frederiksen: Nuk jam kandidate për kryetare të Këshillit Evropian

Frederiksen: Nuk jam kandidate për kryetare të Këshillit Evropian

Bruksel, 17 qershor 2024 (MIA) - Kryeministrja daneze Mete Frederiksen ka mohuar se është kandidate...

Mecola: Zgjedhjet evropiane treguan se forcat pro-evropiane mund të vazhdojnë të bashkëpunojnë

Mecola: Zgjedhjet evropiane treguan se forcat pro-evropiane mund të vazhdojnë të bashkëpunojnë

Bruksel, 17 qershor 2024 (MIA) - Zgjedhjet për Parlamentin Evropian treguan se demokracia është gjal...

Berisha konsideron se vendimi i autoriteteve britanike të jetë “persona non grata” është turp diplomatik

Berisha konsideron se vendimi i autoriteteve britanike të jetë “persona non grata” është turp diplomatik

Tiranë, 17 qershor 2024 (MIA)- Lënia në fuqi e non-gratës britanike nuk u prit mirë nga Sali Berisha...

Brukseli e demanton Bislimin se Boreli do të rekomandojë heqjen e sanksioneve të BE-së për Kosovën

Brukseli e demanton Bislimin se Boreli do të rekomandojë heqjen e sanksioneve të BE-së për Kosovën

Prishtinë, 17 qershor 2024 (MIA) - Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, sot në konferencë pë...

Dy e treta e ukrainasve vlerësojnë se Zelenski duhet të mbetet në funksionin president

Dy e treta e ukrainasve vlerësojnë se Zelenski duhet të mbetet në funksionin president

Kiev, 17 qershor 2024 (MIA) - Dy e treta e ukrainasve vlerësojnë se Volodomir Zelenski duhet të mbet...

Struga dhe Shkëndija në pritje të rivalëve potencial në ndeshjet evropiane

Struga dhe Shkëndija në pritje të rivalëve potencial në ndeshjet evropiane

Nion, 17 qershor 2024 (MIA) - Struga Trim Lum, Shkëndija dhe Tikveshi do t'i bëjnë të ditur rivalët...

Sudani po përballet me urinë më të rëndë në botë në 40 vitet e fundit

Sudani po përballet me urinë më të rëndë në botë në 40 vitet e fundit

Hartum, 17 qershor 2024 (MIA) - Sudani po përballet me urinë që mund të jetë më e madhja, pas asaj q...

Valë e të nxehtit në Arabinë Saudite, në Mekë janë matur 51,8 gradë, rritet numri i rasteve të vdekjes

Valë e të nxehtit në Arabinë Saudite, në Mekë janë matur 51,8 gradë, rritet numri i rasteve të vdekjes

Mekë, 17 qershor 2024 (MIA) - Arabia Saudite sot paralajmëroi për temperatura të larta ekstreme në M...

Orban bisedoi me Melonin dhe Moravjeckin në prag të takimit të liderëve të BE-së

Orban bisedoi me Melonin dhe Moravjeckin në prag të takimit të liderëve të BE-së

Bruksel, 17 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri hungarez Viktor Orban ka takuar sot kryeministren ital...

MIA Flesh

MIA Flesh

18.00/17 qershor/2024 Veles- Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, d...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR