• e hënë, 22 korrik 2024
Siljanovska Davkova do ta nënshkruajë dekretin e Ligjit për organizimin dhe punën e organeve të administratës shtetërore

Siljanovska Davkova do ta nënshkruajë dekretin e Ligjit për organizimin dhe punën e organeve të administratës shtetërore

Shkup, 8 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova është e obliguar ta nënsh...

Sulmuesi i kryeministres daneze ka qenë i dehur dhe nën ndikimin e drogës, gjykata i shqiptoi paraburgim deri më 20 qershor

Sulmuesi i kryeministres daneze ka qenë i dehur dhe nën ndikimin e drogës, gjykata i shqiptoi paraburgim deri më 20 qershor

Kopenhagë, 8 qershor 2024 (MIA) - Gjykata në Frederiksberg ka vendosur t'i shqiptojë paraburgim...

Nxënës përsëri i kanë ndarë testet në gjuhën angleze dhe matematikë, një prind verbalisht ka sulmuar një vëzhguese

Nxënës përsëri i kanë ndarë testet në gjuhën angleze dhe matematikë, një prind verbalisht ka sulmuar një vëzhguese

Shkup, 8 qershor 2024 (MIA) - Drejtoresha e Qendrës shtetërore për provime (QSHP), Biljana Mihajllov...

Fillon beteja për ndarjen e portofoleve në Komisionin e ri Evropian

Fillon beteja për ndarjen e portofoleve në Komisionin e ri Evropian

Bruksel, 8 qershor 2024 (MIA) - Komisioni Evropian është organ ekzekutiv i BE-së i përbërë nga Kryet...

Shqiptarët nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi nuk do të japin provimin e gjuhës shqipe gjatë marrjes së shtetësisë

Shqiptarët nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi nuk do të japin provimin e gjuhës shqipe gjatë marrjes së shtetësisë

Tiranë, 8 qershor 2024 (MIA) - Shqiptarët nga Kosova, Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Mali...

Marrëveshja e Prespës gjatë fushatës zgjedhore në Greqi për zgjedhjet evropiane

Marrëveshja e Prespës gjatë fushatës zgjedhore në Greqi për zgjedhjet evropiane

Athinë, 8 qershor 2024 (MIA) – Ndryshe nga zgjedhjet parlamentare të vitit të kaluar në Greqi, kur M...

Burime palestineze pohojnë se ka dhjetëra të vrarë dhe të lënduar në sulmet izraelite te kampi për refugjatë Nusejrat

Burime palestineze pohojnë se ka dhjetëra të vrarë dhe të lënduar në sulmet izraelite te kampi për refugjatë Nusejrat

Jerusalem, 8 qershor 2024 (MIA) - Ministria palestineze e Shëndetësiusë kumtoi se shumë viktima...

Në burgun e Kumanovës vetvrasje ka kryer vrasësi i Tankica Malladenovskës nga Koçani

Në burgun e Kumanovës vetvrasje ka kryer vrasësi i Tankica Malladenovskës nga Koçani

Kumanovë/Shtip 8 qershor 2024 (MIA) - Usein Rashidov, i cili vitin e kaluar në mënyrë mizore e...

Blinken do të udhëtojë në Lindjen e Afërt për t'u angazhuar për marrëveshje për armëpushim në Gazë

Blinken do të udhëtojë në Lindjen e Afërt për t'u angazhuar për marrëveshje për armëpushim në Gazë

Uashington, 8 qershor 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit, Entoni Blinken duhet të udhëto...

MIA FLESH

MIA FLESH

15:00/ 8 qershor/ 2024  Shkup - Mbrëmë është mbajtur një takim mes për...

Zjarr në një garazh në Lisiçe të re, është shkaktuar dëm material

Zjarr në një garazh në Lisiçe të re, është shkaktuar dëm material

Shkup, 8 qershor 2024 (MIA) - Një zjarr ka shpërthyer sot një një autoservis të improvizuar - garazh...

Armata izraelite liroi katër pengj në Gazën qendrore

Armata izraelite liroi katër pengj në Gazën qendrore

Gazë, 8 qershor 2024 (MIA) - Katër pengj izraelitë, të rrëmbyer nga Hamasi, janë shpëtuar gjallë në...

Sholc e konfirmoi përkrahjen për Ukrainën në video-fjalimin para votimit për PE

Sholc e konfirmoi përkrahjen për Ukrainën në video-fjalimin para votimit për PE

Berlin, 8 qershor 2024 (MIA) - Një ditë para se gjermanët të dalin në votime në zgjedhjet për P...

Vijon një periudhë me mot shumë të nxehtë

Vijon një periudhë me mot shumë të nxehtë

Shkup, 8 qershor 2024 (MIA) - Për shkak të pranisë disaditore të masës ajrore më stabile në periudhë...

Frederiksen e ka ndrydhur qafën në sulmin

Frederiksen e ka ndrydhur qafën në sulmin

Kopenhagë, 8 qershor 2024 (MIA) - Kabineti i kryeministres daneze Mete Frederisken sot kumtoi se i ë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR