• e martë, 16 korrik 2024
Gir: Ndryshimet kushtetuese janë çështje të cilën qeveria e re do të duhet ta zgjidhë

Gir: Ndryshimet kushtetuese janë çështje të cilën qeveria e re do të duhet ta zgjidhë

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA)  - Nuk mendoj se situata ka ndryshuar në mënyrë drastike prej para...

Paraburgim nga 30 ditë për kosovarët e dyshuar për spiunazh në interes të Serbisë

Paraburgim nga 30 ditë për kosovarët e dyshuar për spiunazh në interes të Serbisë

Prishtinë, 6 qershor 2024 (MIA) - Gjykata Themelore në Prishtinë u ka caktuar paraburgim  një m...

Gjykatësit Limani dhe Kambovski janë dy anëtarët e rinj të Këshillit Gjyqësor

Gjykatësit Limani dhe Kambovski janë dy anëtarët e rinj të Këshillit Gjyqësor

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) - Gjykatësi nga Gjykata Supreme Isamedin Limani dhe gjykatësi nga Gjykat...

Greqia është zgjedhur anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurisë së KB-së për periudhën 2025 - 2026

Greqia është zgjedhur anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurisë së KB-së për periudhën 2025 - 2026

Athinë, 6 qershor 2024 (MIA) - Me mbështetjen e 182 shteteve, nga gjithsej 188 vende që votuan, Greq...

Dy persona janë lënduar lehtë në një aksident pas pikëpagesës Sopot në autostradën Shkup - Veles

Dy persona janë lënduar lehtë në një aksident pas pikëpagesës Sopot në autostradën Shkup - Veles

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) - Dy persona nga Prilepi janë lënduar lehtë në aksidentin e sotëm të kom...

Micotakis: Marrëveshja e Prespës dhe erga omnes emri Maqedonia e Veriut ishte parakushti themelor që vendi të hyjë në NATO

Micotakis: Marrëveshja e Prespës dhe erga omnes emri Maqedonia e Veriut ishte parakushti themelor që vendi të hyjë në NATO

Athinë, 6 qershor 2024 (MIA) - Marrëveshja e Prespës dhe emri Maqedonia e Veriut, erga omnes, për të...

Tahiri: Kurti me kërkesat ndaj BE-së lidhur me Asociacionin tregon se është amator dhe mashtrues klasik

Tahiri: Kurti me kërkesat ndaj BE-së lidhur me Asociacionin tregon se është amator dhe mashtrues klasik

Prishtinë, 6 qershor 2024 (MIA)  - Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Koso...

MSH: Në mbledhje të Qeverisë është miratuar informacioni për situatën në klinikat kirurgjikale, thuhet që të bëhet zëvendësim i pajisjes së stacionit qendror kompresor me pajisje të re

MSH: Në mbledhje të Qeverisë është miratuar informacioni për situatën në klinikat kirurgjikale, thuhet që të bëhet zëvendësim i pajisjes së stacionit...

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë njoftoi se Qeveria në mbledhjen e sotme e shq...

Borel bëri thirrje për një hetim të pavarur për sulmin izraelit në shkollën në UNRVA

Borel bëri thirrje për një hetim të pavarur për sulmin izraelit në shkollën në UNRVA

Bruksel, 6 qershor 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dh...

Në një aksion policor në gjashtë vende evropiane janë arrestuar 17 anëtarë të organizatës shqiptare të drogës

Në një aksion policor në gjashtë vende evropiane janë arrestuar 17 anëtarë të organizatës shqiptare të drogës

Tiranë, 6 qershor 2024 (MIA) - Në një aksion të koordinuar të policisë të zbatuar në Belgjikë, Franc...

Gjeneral-nënkolonel Gjurçinovski në konferencë të shefave të Shtatmadhorive të vendeve të Ballkanit Forumi B-9

Gjeneral-nënkolonel Gjurçinovski në konferencë të shefave të Shtatmadhorive të vendeve të Ballkanit Forumi B-9

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) -Shefi i Shtatmadhorisë së Armatës, gjeneral-nënkoloneli Vasko Gjurçinov...

FMN: Rritja ekonomike në Kosovë është ngadalësuar, ndikon edhe ikja e fuqisë së punës pas liberalizimit të vizave

FMN: Rritja ekonomike në Kosovë është ngadalësuar, ndikon edhe ikja e fuqisë së punës pas liberalizimit të vizave

Prishtinë, 6 qershor 2024 (MIA) - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në raportin e fundit të publikua...

Egjipti pranoi sinjale pozitive nga Hamasi për një armëpushim të mundshëm me Izraelin

Egjipti pranoi sinjale pozitive nga Hamasi për një armëpushim të mundshëm me Izraelin

Kajro, 6 qershor 2024 (MIA) - Egjipti pranoi "sinjale pozitive" nga Hamasi palestinez për një armëpu...

Xhek Grilish dhe Hari Meguaer mungojnë nga EURO 2024

Xhek Grilish dhe Hari Meguaer mungojnë nga EURO 2024

Berlin, 6 qershor 2024 (MIA) - Sulmuesi i Mançester Sitit, Xhek Grilish dhe mbrojtësi i Mançester Ju...

Bajden ka premtuar se Ukraina nuk do të përdor armë amerikane për të sulmuar Moskën

Bajden ka premtuar se Ukraina nuk do të përdor armë amerikane për të sulmuar Moskën

Uashington, 6 qershor 2024 (MIA) - Presidenti Xho Bajden insistoi në atë se arma amerikane nuk do të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR