• e hënë, 24 qershor 2024
Sela: Të respektohet vullneti i popullit dhe për qeveri të negociojnë mandatari me fituesin

Sela: Të respektohet vullneti i popullit dhe për qeveri të negociojnë mandatari me fituesin

Shkup, 17 maj 2024 (MIA) - Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, deklaroi se me ankesat der...

Nëntë të lënduar gjatë përplasjes së teinit me pasagjerë dhe mallra në një tunel në Beograd

Nëntë të lënduar gjatë përplasjes së teinit me pasagjerë dhe mallra në një tunel në Beograd

Beograd, 17 maj 2024 (MIA) - Nëntë persona janë lënduar pas përplasjes së një treni pasagjerësh dhe...

Netanjahu: Do t'i sjellim të gjitha pengjet në shtëpi, të vdekur apo të gjallë

Netanjahu: Do t'i sjellim të gjitha pengjet në shtëpi, të vdekur apo të gjallë

Tel Aviv, 17 maj 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sor deklaroi se është “i përk...

Kryetari i Gjykatës administrative Sejdini i hedh poshtë pretendimet se ushtron presion ndaj gjykatësve që vendosin për ankesat e Frontit evropian

Kryetari i Gjykatës administrative Sejdini i hedh poshtë pretendimet se ushtron presion ndaj gjykatësve që vendosin për ankesat e Frontit evropian

Shkup, 17 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Gjykatës administrative, Burim Sejdini sonte në konferencën pë...

Refuzohet ankesa e “Frontit evropian” për vendvotimin 1202 në Krushevë, Administrativja duhet të vendosë edhe për 4 nga 7 ankesat

Refuzohet ankesa e “Frontit evropian” për vendvotimin 1202 në Krushevë, Administrativja duhet të vendosë edhe për 4 nga 7 ankesat

Shkup, 17 maj 2024 (MIA) - Gjykata administrative sot hodhi poshtë si të pabazë ankesën e koalicioni...

Izraeli mohon akuzat për gjenocid në Gazë dhe thotë se po bën gjithçka që mundet për të mbrojtur civilët

Izraeli mohon akuzat për gjenocid në Gazë dhe thotë se po bën gjithçka që mundet për të mbrojtur civilët

Hagë, 17 maj 2024 (MIA) - Izraeli sot hodhi poshtë akuzat për gjenocid, duke pretenduar para gjykatë...

Gjykata administrative ka hedhur poshtë ankesën e

Gjykata administrative ka hedhur poshtë ankesën e "Frontit evropian" për vendvotimin 1470 në Dollnen

Shkup, 17 maj 2024 (MIA) - Gjykata administrative sot e ka hedhur si të pabazë ankesën e koalicionit...

Zyrtare: Juventusi e shkarkoi Alegrin

Zyrtare: Juventusi e shkarkoi Alegrin

Torino, 17 maj 2024 (MIA) - Juventusi edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin e klubit, Masimiliano...

Reagime nga Zelenski dhe Putini mbi propozimin për armëpushim gjatë kohës së mbajtjes së olimpiadës në Paris

Reagime nga Zelenski dhe Putini mbi propozimin për armëpushim gjatë kohës së mbajtjes së olimpiadës në Paris

Kiev, 17 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski dhe presidenti rus Vlladimir Putin...

Programi botëror për ushqim pranë KB-së dyfishon ndihmën pas hapjes së vendkalimit në veri të Gazës

Programi botëror për ushqim pranë KB-së dyfishon ndihmën pas hapjes së vendkalimit në veri të Gazës

Nju Jork, 17 maj 2024 (MIA) - Programi botëror për ushqim të Kombeve të Bashkuara sot njoftoi se hap...

Kandidati për kryetar komune në Meksikë vritet gjatë të shtënave në një tubim parazgjedhor

Kandidati për kryetar komune në Meksikë vritet gjatë të shtënave në një tubim parazgjedhor

La Konkordia, 17 maj 2024 (MIA) - Kandidati për kryetar komune Lusero Lopez Mazan dhe pesë persona t...

KB paralajmëron se lufta qytetare në Sudan është para përshkallëzimit pas një viti trazira

KB paralajmëron se lufta qytetare në Sudan është para përshkallëzimit pas një viti trazira

Gjenevë, 17 maj 2024 (MIA) - Lufta qytetare në Sudan është në prag të përshkallëzimit, paralajmërojn...

Armata izraelite ka gjetur trupat e tre pengjeve

Armata izraelite ka gjetur trupat e tre pengjeve

Tel-Aviv, 17 maj 2024 (MIA) - Armata izraelite ka gjetur trupat e tre pengjeve në Rripin e Gazë...

Në një tubim në Iran janë arrestuar mbi 260 persona, janë konfiskuar alkool dhe drogë

Në një tubim në Iran janë arrestuar mbi 260 persona, janë konfiskuar alkool dhe drogë

Teheran, 17 maj 2024 (MIA) - Forcat iraniane të sigurisë arrestuan mbi 260 persona, mes të cilë...

Prokuroria sllovake kërkon paraburgim për sulmuesin e kryeministrit Fico, gjykata për këtë do të vendos nesër

Prokuroria sllovake kërkon paraburgim për sulmuesin e kryeministrit Fico, gjykata për këtë do të vendos nesër

Bratislavë, 17 maj 2024 (MIA) - Gjykatësi i gjykatës se specializuar penale në Sllovaki nesër do të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR